Okunma

Yazılım Şirketleri Futbol Takımı Olsaydı


06 Temmuz 2009 Pazartesi 08:24
Yazılım Şirketleri Futbol Takımı Olsaydı

İngilizlerin futbol tutkusunu bilmeyeniniz yoktur. Futbolu icat eden milletin hayatın her noktasına bu sporu sokmaları da gayet normal. Teknoloji ile içli dışlı olan bazı İngilizler futbol takımları ile yazılım şirketlerini eşleştirmişler. Ortaya gerçekten ilginç sonuçlar ortaya çıkmış. İşte yazılım devleri ve onların futbol dünyasındaki karşılıkları:

Microsoft = Chelsea

Neredeyse sınırsız mali kaynaklara sahip olması yüzünden Microsoft ile Chelsea benzer özellikler gösteriyorlar. Ancak ikisi de çok popüler olamsına rağmen sevenleri oldukça az.

Google = Arsenal

 

Tüm genç yetenekleri önceden bulmasıyla tanınan Arsenal, yeni ve parlak fikirleri kapan Google ile gerçekten çok benzer özelliklere sahip.

IBM = Manchester United

Uzun yıllardır süregelen başarı geleneğiyle IBM’in futbol dünyasındaki karşılığı Manchester United‘tan başkası olamazdı.

Xerox = Newcastle United

 

Bolca para, yaratıcı insanlar fakat bir türlü gelmeyen başarı. Xerox ile Newcastle United’ın kaderleri sanki birlikte yazılmış.

Oracle = Real Madrid

Zengin olması ve en iyileri satın almak istemesiyle Oracle yazılım dünyasının Real Madrid‘i konumunda.

SAP = Bayern München

Alman disiplini ve çalışkanlığının yazılım ve futbol dünyasındaki karşılıkları bu ikisinden başkası olamazdı.

Yahoo = Barcelona

Kendi bağımsızlığı her şeyden daha önemli olan Barcelona halkı asla kendisini İspanya’nın bir parçası olarak kabul etmez. Aynı şekilde Yahoo da önüne çıkan tüm fırsatları reddedip, yoluna bağımsız bir şekilde devam etmeyi tercih ediyor.

Apple = Liverpool

Futbol dünyasının ikon takımlarından biri olan Liverpool, sadık ve fanatik taraftar kitlesi ve neredeyse tüm dünyanın kendisine ayrı bir sempatiyle bakmasıyla Apple‘ı andırıyor. İkisi de sanırsak gelecekte de asla yalnız yürümeyecekler.

:: Türk futbol takımlarının yazılım dünyasındaki karşılıkları sizce hangileri?

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Yazılım Şirketleri Futbol Takımı Olsaydı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    güzel haber

  2. SDN Okuru dedi ki:

    süper

" Yazılım Şirketleri Futbol Takımı Olsaydı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yazılım Şirketleri Futbol Takımı Olsaydı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yazılım Şirketleri Futbol Takımı Olsaydı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "