Yazılımcılar Korsana Karşı Birleşti


04 Haziran 2010 Cuma 09:00
Yazılımcılar Korsana Karşı Birleşti

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Bilişim ve Yazılım Eser Sahipleri Meslek Birliği (BİYESAM) öncülüğünde, yazılım sektörüne yön veren sivil toplum örgütleri, toplumu lisanssız yazılım kullanımına karşı bilinçlendirmek ve sektörün gelişimini desteklemek amacıyla yeni bir sosyal sorumluluk kampanyasının temelleri atıldı.

Yazılım Hareketi adlı organizasyon ülkemizde pek alışık olmadığımız bir işlevi gerçekleştirecek. Bu kampanya ülkemizdeki yazılım ve kültür sanat meslek örgütlerini bir araya getiriyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Abdurrahman Çelik , BİYESAM Başkanı Namık Kural ve Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Abdurrahman Çelik, katılımıyla gerçekeleşen tanıtım gecesiyle birlikte projenin ilk adımları atıldı.

Sosyal ağları da kullanacaklar

BİYESAM ve BSA‘nın içlerinde bulunduğu 12 sivil toplum kuruluşunu bir araya getiren projenin iki ayağı bulunacak. Birinci aşamada Yazılım Hareketi tarafından hazırlanmış ve toplumu bilinçlendirmeyi hedefleyen özel reklam filmleri sosyal ağlar aracılığıyla paylaşılmaya başlayacak. Tüketicilerin yardımıyla gelişecek olan bu adım bitince ise bu sefer firmaların kampanyaları başlayacak.

Bilinçlenen tüketicileri orjinal yazılıma yönlendirmek için firmalar ve meslek örgütler çeşitli kampanyalaru ve online satış yöntemlerini deneyecek. Yazılım Hareketi‘ine katılanlar Anadolu‘yu ve KOBİ‘leri de unutmadı. Ufak meslek gruplarını bilgilendirmek isteyen meslek örgütleri bu konuda çeşitli konferanslar düzenleyecek ve firmalara kampanya tekliflerinde bulunacak.

:: Sizce bu hareket ülkemizdeki korsan satışın önüne geçebilecek mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yazılımcılar Korsana Karşı Birleşti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yazılımcılar Korsana Karşı Birleşti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yazılımcılar Korsana Karşı Birleşti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?