Okunma

Yazılımına Güvenenlere Fırsat


12 Mart 2008 Çarşamba 22:01
Yazılımına Güvenenlere Fırsat

ODTÜ Bilgisayar Topluluğu, üniversite öğrencilerini bilgisayar bilimlerine teşvik etmek amacıyla, her sene geleneksel olarak üniversite öğrencileri arası programlama yarışmasını düzenliyor. Bu sene 11.si gerçekleştirilecek olan yarışmaya katılmak için tek yapmanız gereken, 2 veya 3 kişilik grubunuzu kurduktan sonra, ön eleme sorularını çözerek 8 Nisan 2008 günü saat 23.59’a kadar yarışma jürisine göndermek.

Değerlendirme

Gönderdiğiniz programlar, Linux işletim sistemi kurulu olan bir bilgisayarda derlenerek değerlendirilecek ve belirlenen 8-10 finalist grup, 19 Nisan 2008 Cumartesi günü ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü bilgisayar laboratuvarlarında yapılacak finale katılacaklar.

Ankara dışından finale katılmaya hak kazanan yarışmacıların ODTÜ‘de konaklamaları ve yol masrafları ODTÜ bilgisayar topluluğu tarafından karşılanacak.

Finalde Neler Olacak?

Final aşamasında yine benzer formatta sorularla karşılaşacak gruplar bu kez zamana karşı yarışacaklardır. Final aşamasında gruplardaki her yarışmacıya birer bilgisayar verilecek, ancak grup olmanın avantajını kullanmaları beklenecek.

Ayrıca, bu seneki özel soru, Yahoo! tarafından sorulmaktadır. Yahoo! özel sorusu, ayrı bir kategoride değerlendirilip ödüllendirilecek ve finalistlerin belirlenmesinde kullanılmayacak.

20 Nisan 2008 Pazar günü ise ODTÜ Kültür Kongre Merkezi‘nde etkinlik kapsamında, yazılım sektörünün büyük şirketlerinin katıldığı seminerler düzenlenecektir. Aynı gün yapılacak olan ödül töreninde tüm finalistlere sürpriz hediyeler verileceği gibi, ilk 3 dereceye giren gruplara ve özel ödüllü soruda en yüksek puanı alan gruplara ödüller verilecektir.

Bilgi içinhttp://www.cclub.metu.edu.tr/
SDN http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Yazılımına Güvenenlere Fırsat”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    wowow

Geri bildirim