Yazılımsız, Ücretsiz Site Yasaklama Yolları


19 Temmuz 2010 Pazartesi 16:20
Yazılımsız, Ücretsiz Site Yasaklama Yolları

Internet yaygınlaştıkça, zararlı yönleri de açığa çıkmaya başladı: Odasına internet bağlattınız çocuğunuz sakıncalı içeriğe dadanıyor veye çalışanlarınız, iyi niyetinizi suistimal edip sohbet ve arkadaşlık sitelerinde vakit öldürüyorlar. Sıradan filitreler de, gelişen yöntemler karşısında kar etmemeye başladı.

 

Hayır, oğlunuza bağırıp çağırmayın veya çalışanınızı işten kovmayın. OpenDNS’in internet sitesi derdinize derman olmak üzere burada. Yapmanız gereken ilk şey, adrese gidip kayıt olmak. Ücretsiz kayıt (Free Sign-Up) seçeneğine tıkladıktan sonra YouTube’a bağlanmakta kullandığınız bir yöntemden faydalanacaksınız: Denetim Masasına Girin, Ağ ve Bağlantı Seçeneklerini tıklayın ve geçerli bağlantınıza sağ tuşla tıklayın. Eğer Windows 7 kullanıyorsanız, TCP/IPv4’ü açın (diğer işletim sistemlerinde yalnızca TCP/IP). DNS Sunucusunu otomatik olarak almayın üstteki satıra 208.67.222.222, alttaki satıra 208.67.220.220 değerlerini tuşlayın. Buraya kadar her şey YouTube’a bağlanmak gibi ancak şimdi OpenDNS.com anasayfasına bağlanın ve account seçeneklerinden, yasaklayacağınız (veya serbest bırakacağınız) 25 siteyi belirleyin. Ne de olsa artık internete, Open DNS vekil sunucusu ile bağlanacaksınız.

 

OpenDNS sayesinde yalnızca site yasaklama veya serbest bırakmayla yetinmek zorunda değilsiniz. Kendinize Dinamik IP atayabilir ve yükleme sitelerinin tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Bunun için verdiği e-posta adresine gelen postayı tıklayarak onaylamanız ve yukarıdaki talimatları yerine getirmeniz kafi.

::  Evinizde veya ofisinizde istenmeyen internet kullanımı gerçekleşiyor mu? Bu tür eylemlere önlem alıyor musunuz?


 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yazılımsız, Ücretsiz Site Yasaklama Yolları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yazılımsız, Ücretsiz Site Yasaklama Yolları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yazılımsız, Ücretsiz Site Yasaklama Yolları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?