Okunma

Yazım Hatalarını Yandex ile Düzeltin


17 Eylül 2012 Pazartesi 07:34
Yazım Hatalarını Yandex ile Düzeltin

Yandex, Türkçe’de çok sık yapılan yazım hatalarını düzeltebilmek adına başlattığı yeni servisi Yazım Hataları’nı bugün okulların açılması ile birlikte hizmete soktu.

Arama motoru üzerinde yapılan sorgularda ortaya çıkan bu hataların en sık tekrar edilenlerini bir araya getirerek önemli bir kaynak oluşturan Yandex’in  internet sitesinde yaptığı mütevazi açıklama da dikkat çekici.

Bir öğretmenin yerini tutamayacak kadar küçük bir servis olarak tanıtılan Yandex Dilbilgisi, Yazım Hataları servisinin Türkçe’ye ne kadar büyük bir destek olduğu ise yadsınamaz bir gerçek.

Eğer siz de bazı kelimelerin yazılışlarından emin olamıyorsanız, dilbilgisi.yandex.com.tr adresine giderek kelimeleri hızlıca kontrol edebilir, yanlış bildiklerinizi düzeltebilir ya da hatırlayamadıklarınızı hatırlayabilirsiniz.

:: Yandex’in Türkçe’ye verdiği bu destek hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Yazım Hatalarını Yandex ile Düzeltin”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yandex başkalarının yazılım hatalarını takip etmeden önce kendi hatalarını takip et java destekli bir oyun oynatmadın internette sadece forum fünyası için mi varsın sen anlamadım..

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Şimdi siz bu yandex’i pek yakından tanımadığınız için böyle yazıyorsunuz, normalde Google hem arama motoru yönünden hem web siteleri index’lemesi açısından yandex’i her zaman sollar.
  Ben Rusya vatandaşıyım, bu yandex’ten neler çektiğimizi bir biz biliriz.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ben google’ı bırakalı çok oldu. Herkese tavsiye ederim.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Anasayfamı yandex yaptım googleyi kullanmıyorum 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  6 aydır Google kullanmıyorum, sürekli abuk subuk içeriklerle arama yaptığım halde Yandex de herşeyi bulabiliyorum. Artık Google benim için tarih oldu, yaşasın Yandex.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Google bu sektorun efendisidir . Yandex Google ye rakip olamaz. Gitsin araba motoru yapsin.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  yandex’e gereken değer verilmiyor herkes alışkanlıklarının peşinden gidiyor bence google dan daha azını hak etmiyor…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye için çok büyük adımlar atıyor yandex inş başarılı olurlar

" Yazım Hatalarını Yandex ile Düzeltin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yazım Hatalarını Yandex ile Düzeltin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yazım Hatalarını Yandex ile Düzeltin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "