Okunma

Yedekliyoruz Ama Nasıl Yedekliyoruz?


06 Mayıs 2014 Salı 11:00
Yedekliyoruz Ama Nasıl Yedekliyoruz?

Dijitalleşmenin güzel yanlarından bir tanesi bilgi ve belgelerin kopyalarını yapmanın da kolaylaşması, yedek almanın yüzlerce fotokopi çekmek anlamına gelmemesi. Eminiz kendisini garantiye almak için bunu da yapanlar vardır fakat konumuz dijital veri olduğu için şimdilik kenarda durabilir.

Veri yedekleme konusu bilişim dünyasının kanayan yaralarından bir tanesi ve kolaylıkla içinden çıkılabilecek bir iş olamayabiliyor. Çok fazla çözüm, çok fazla yaklaşım ve çok fazla unutkanlık yapan sistem yöneticilerinin olduğu bir ortamda kurduk ve unuttuk denilebilecek çözümler dahil hiçbir şey kontrolsüz veriyi zapt edemiyor.

Muhasebenin yolunu tutmamak için…

Bilgi işlem yöneticilerinin muhasebeye uğramasına sebep olacak konulardan bir tanesi olan bir felaket sonrası kullanılabilir yedek bulunmaması durumu çok eğlenceli bir vaziyet değil. Bu konuda alınabilecek çok fazla önlem var. Elbette bu önlemler her türlü yedek için farklılık gösteriyor.

:: Yazının devamını okumak için tıklayın. ->

 
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yedekliyoruz Ama Nasıl Yedekliyoruz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yedekliyoruz Ama Nasıl Yedekliyoruz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yedekliyoruz Ama Nasıl Yedekliyoruz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "