Okunma

YemekSepeti.com’a 44 Milyon Dolar Yatırım


17 Eylül 2012 Pazartesi 07:07
YemekSepeti.com’a 44 Milyon Dolar Yatırım

2001 yılında bir girişim olarak hayata geçen, internetten online yemek siparişi konusunda Türkiye’de ilk ve şu anda da lider konumda olan YemekSepeti.com, General Atlantic adlı yatırım fonundan 44 milyon dolarlık çok ciddi bir yatırım aldı.

Dünya’nın en büyük yatırım fonlarından birisi olan General Atlantic aynı zamanda Türkiye’deki ilk yatırımına da YemekSepeti.com ile imza attı.

Türkiye için de büyük bir adım

Yapılan toplantıda konuşan YemekSepeti.com‘un CEO’su Nevzat Aydın, bu yatırımın sadece YemekSepeti için değil, Türk internet sektörü için de öneli bir yatırım olduğunun altını çizdi.

Yapılan 44 milyon dolarlık yatırımın ardından YemekSepeti.com’un yönetim kadrosunda herhangi bir değişiklik olmayacak. Ancak YemekSepeti.com’un yatırım sürecinde ve toplantıda da hazır bulunan General Atlantic Yönetici Direktörü Gabriel Caillaux, yönetim kuruluna katılacak. Caillaux, aynı zamanda YemekSepeti.com’un global büyümesinde aktif rol alacak. 

3 yeni pazar

Şu anda 3 farklı pazarda hizmet veren YemekSepeti.com, önümüzdeki aylarda 3 yeni pazara da giriş yapacak ve satın almalara da başlayacak. Çok büyük bir finansal destek alan YemekSepeti.com, aynı zamanda farklı e-ticaret girişimleri de gerçekleştireceğini açıklandı.

General Atlantic, 44 milyon dolarlık yatırımına rağmen azınlık hisse olarak yer alacak ve YemekSepeti çok yakında bir dünya markası olacak.

:: YemekSepeti.com’a 44 Milyon Dolar Yatırım
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “YemekSepeti.com’a 44 Milyon Dolar Yatırım”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu tür firmalar bence kendi konularında devam etmeliler. Birisinden 44 milyon dolar yatırım fonu alıyor ve farklı sektöre gireceğiz diyor. Kardeşim yetmedi mi paran? E-ticaretten ekmek yiyen irili ufaklı birsürü firma var. Ne olacak? Onları batıracak!!! Herçi ***** varken ***** o sektörde pek pay sahibi olamaz.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Gerçekten gurur verici ülkem IT sektörü adına, gerçek bir internet girişimi *****. Tebrikler. Umarım başka girişimlerimiz de olur ve bu şekilde başarılı olur.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    vay be… nereden nereye…

" YemekSepeti.com’a 44 Milyon Dolar Yatırım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YemekSepeti.com’a 44 Milyon Dolar Yatırım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YemekSepeti.com’a 44 Milyon Dolar Yatırım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "