Okunma

Yeni Antrenman Rehberiniz Cebiniz!


26 Mayıs 2009 Salı 15:30
Yeni Antrenman Rehberiniz Cebiniz!

Mobil cihazlarda şu  sıralar popülaritesi artan GPS, konu mobil cihazlar olunca sıra dışı kullanım alanlarıyla fazlasıyla ilgi çekiyor. Bu uygulamaların en yenilerinden birisi de SportyPal. Yazılım, GPS tabanlı çalışan bir antrenman asistanı.


Uygulama açılış ekranında size özel bilgiler istiyor

Dış mekanda mesafe kat ederek yaptığınız sporları GPS’ten yararlanarak belirli standartlarda kaydeden ve verilen sunan uygulama; yürüyüş, paten, bisiklet, koşu ve serbest stil olmak üzere beş farklı ön yüklü mod ile birlikte geliyor. Bu modlara göre ne kadar kalori harcadığınız hesaplanıyor. Tabi bu hesaplama da uygulamanın ilk açılış ekranında alınan yaş, boy, kilo gibi bilgilere dayanıyor.

Seçtiğiniz mod’a göre yaptığı hesaplamaları web üzerinden paylaşmanızı da sağlayabilen uygulama, açılış ekranında verdiğiniz e-posta adresinize ayrıntıları gönderebiliyor. Çalışmalarınıza kalori hesabının yanı sıra kat ettiğiniz mesafe, ortalama hızınız, ne kadar süre devam ettiğiniz gibi bilgiler tarihsel bazda kayıt altına alınıyor.


Uygulamanın ana ekranı ve aktivite seçme ekranı bu şekilde

Grafiksel olarak çalışmalarınızı görebileceğiniz uygulamada, geçmiş çalışmalar, siz silmediğiniz sürece mobil cihazınızda kalabiliyor. Uygulamanın hiç şüphesiz en güzel taraflarından birisi de Google Earth görüntülerinden bir harita üzerinden kırmızı bir çizgi halinde gezdiğiniz yerlerin işaretlenmesi. 

Üstelik bağlantıyı hareketli olduğunuz anda yapabileceğiniz gibi
sonrasında eve döndüğünüzde yapmanız da mümkün. Bu sayede yüksek veri
maliyetlerinden de kurtulmuş oluyorsunuz. Kendine has bir arayüzü bulunan yazılım oldukça kolay bir kullanıma sahip. Kesinlikle bu nerdeydi gibi bir kaygı yaşamıyorsunuz. Ayrıca görsel efektleriyle göze hitap eden yazılım cihazınıza da fazla yük bindirmiyor.


Google haritalarını wi-fi ile almamız birkaç saniye sürdü

GPS destekli neredeyse tüm mobil cihazlarda çalışabilen yazılım; java, Windows mobile, iPhone ve Android sürümlerine sahip. Ücretsiz olarak sunulan bu başarılı yazılımı Symbian cihazımızda java kullanarak test ettik. Daha fazla bilgi için sportypal.com adresini ziyaret etmeniz yeterli.

:: Spor tutkunu ve teknoloji meraklısıysanız uygulama hakkındaki fikirlerinizi burada paylaşabilirsiniz.

 

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Antrenman Rehberiniz Cebiniz! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Antrenman Rehberiniz Cebiniz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Antrenman Rehberiniz Cebiniz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "