Okunma

Yeni App Store tasarımı Apple’a yaradı!


21 Nisan 2018 Cumartesi 08:00
Yeni App Store tasarımı Apple’a yaradı!

Apple tarafından iOS 11 güncellemesi ile birlikte sunulan yeni App Store tasarımı, hem geliştiricilerin hem de kullanıcıların yüzünü ciddi anlamda güldürmüşe benziyor. Yeni tasarım ile birlikte öne çıkan uygulamaların indirme oranı adeta uçuşa geçmiş durumda.

Yeni App Store ile uygulama indirmede yüzde 800 artış!

Sensor Tower yeni sunduğu rapor ile App Store ile ilgili önemli bir artışı duyurdu. Buna göre platformda Günün Uygulaması ve Günün Oyunu gibi şekillerde öne çıkartılan uygulamaların indirmelerinde yüzde 800 artış gözleniyor. Araştırmanın iOS 11 güncellemesinin geldiği Eylül 2017 tarihinden günümüze kadarki dönemi kapsadığını da belirtelim. Süreç içerisinde Günün Oyunu olarak paylaşılan oyun uygulamalarının takip eden hafta içerisinde bir önceki haftaya kıyasla yüzde 802 daha fazla ilgi gördüğünün altı çiziliyor. App Store Hikayeleri veya Uygulama Listeleri içerisinde gösterilen uygulamalar ise ortalama yüzde 222 ila 240 daha fazla indiriliyor.

Yeni App Store

Öte yandan, Apple tarafından öne çıkartılan yayıncıların büyük geliştiriciler veya büyük yayıncılar olmasına da dikkat çekiliyor. Indie geliştiriciler ise geri planda kalıyor. Neyse ki bu durumun gelecekte değişeceği ifade ediliyor. Yeni App Store tasarımına geçildiğinden beri 15 öne çıkartılan yayıncıdan 13’ünün ABD’li iPhone kullanıcıları tarafından yapılan indirmelerle en az 1 milyon rakamına ulaştığı görülüyor. Kısacası, uygulamalar yeni çıktığında veya güncelleme aldığında, kullanıcıların dikkatinin çekilmesi konusunda Apple başarılı bir iş çıkartıyor.

:: App Store tasarımının yeni halinden memnun musunuz? Öne çıkartılan uygulamaları indiriyor musunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Yeni App Store tasarımı Apple’a yaradı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bir de satın alınan uygulamaları gösterse parayla satın aldıklarını göstermiyor veya program açma hatası veriyor

  2. Ertuğrul dedi ki:

    İnstagram porte modu neden kaldırıldı ekıp bilen varsa yorumlarmısınız haber yapın bunu bence

  3. Ertuğrul dedi ki:

    İnstagram porte modu neden kaldırıldı ekıp bilen varsa yorumlarmısınız haber yapın bunu bence

" Yeni App Store tasarımı Apple’a yaradı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni App Store tasarımı Apple’a yaradı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni App Store tasarımı Apple’a yaradı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "