Okunma

Yeni Arama Motoru Thinga Geliyor


31 Aralık 2015 Perşembe 11:00
Yeni Arama Motoru Thinga Geliyor

BJ Heiney tarafından Yahoo Kids’in kapanması komik bir durum olarak görülüyor. Çocuklara ve ailelerine kaliteli eğlence ve güvenli içeriği sunan sistemde, bu boşluk şimdi Thinga adlı yeni arama motoruyla doldurulmak isteniyor.

Heiney, Thinga’yı geçtiğimiz yıl içinde The Bear James firması adı altında geliştirdi. Piyasadaki ilk çocuk odaklı arama motoru olmasa da, daha çağdaş kesimler için bu proje geliştiriliyor. Thinga, “duvarlı bahçe” olarak tanımlanıyor. Diğer arama motorlarındaki gibi, istenen şey aratılıyor ve içerik Thinga’nın kendi kütüphanesinden geliyor. Bu sayede reklamlar gösterilmeyerek, zararlı içerikler engelleniyor.

15-12/31/thinga-arama-motoru-ana-sayfa.PNG

Thinga arama motoru

Ana sayfada bulunan video, havalı veya hayvanlar gibi sekmeler sayesinde hiçbir arama yapılmadan içeriklere erişilebiliyor. İçeriklerin hepsi COPPA uyumlu olduğundan güvenlik yüksek seviyede. Heiney, aynı zamanda Thinga’nın ilkokul çağındaki çocuklar için olduğunu da söylüyor. Sitenin mobil sürümü mevcut ve uyguluması da şu anda geliştirilmekte.

Site, ziyaretçilerine hizmeti ücretsiz olarak sunuyor. Ancak çocuklara özel dergi Boom ile isteyenlere aylık üyelik getirilecek ve bu yolla gelir elde edilmeye çalışılacak. Thinga Mağazası‘nda ayrıca tişört, poster ve daha fazlası da satılacak.

Yeni arama motoru Thinga‘ya buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

:: Yeni arama motoru Thinga hakkına ne düşünüyorsunuz?
yazarEmirhan Üstünsoy

Uzun süredir oyun ve teknoloji sektöründe bulunan Emirhan, bu tecrübesini ve sevdasını SDN bünyesinde yazıya döküyor. Tam bir PC oyuncusu ve aynı zamanda iyi bir müzik düşkünü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Yeni Arama Motoru Thinga Geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bir o eksikti.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Tutabilir bu farklı ve güzel bir proje

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Bu saatten sonra tutunması zor…

" Yeni Arama Motoru Thinga Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Arama Motoru Thinga Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Arama Motoru Thinga Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "