Okunma

Yeni Bing Maps Göz Dolduracak!


20 Şubat 2010 Cumartesi 08:00
Yeni Bing Maps Göz Dolduracak!

Yazılım devlerinden biri olan Microsoft, geçtiğimiz yıl içerisinde Google‘a rakip olarak yayına soktuğu arama motoru Bing’i geliştirmeye devam ediyor.

Öyle ki, geçtiğimiz hafta içerisinde TED 2010 Konferansı’nda Microsoft yetkililerinden Blaise Aguera y Arcas, Bing’in sahip olacağı yeni özellikleri yerlere göklere sığdıramadı.

Firma, 2006 yılında Seadragon teknolojisini satın aldıktan sonra bu teknolojiyi odaklarına getirip, çalışmalarını bu yönde ilerletmişti. Yeni Bing Maps’te de bu teknolojinin desteklediği gelişmeler olacak. Harita servisine daha kesin ve başarılı bir arabirim hazırladıklarını söyleyen Blaise Aguera y Arcas, 3 boyutlu fotoğraf desteğinin de geleceğini duyurdu.

Görünen o ki Bing Maps, 2010 yılında çok konuşulacak. Google Maps’i geçer mi? Orasını zaman gösterecek.

:: Sizce Bing Maps, Google Maps’i geçebilir mi?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Bing Maps Göz Dolduracak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Bing Maps Göz Dolduracak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Bing Maps Göz Dolduracak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "