Yeni bir Google Pixel 4 özelliği ortaya çıktı


12 Haziran 2019 Çarşamba 17:30
Yeni bir Google Pixel 4 özelliği ortaya çıktı

Google, son yıllarda Pixel serisi ile diğer amiral gemilerine kıyasla kendi çizgisinde ilerlemeye devam ediyor. Kamera özellikleriyle büyük farklılık yaratan şirket, yeni bir Google Pixel 4 özelliği geliştiriyor.

Google Pixel 4 özelliği

Samsung ve LG yapamadı, Google Pixel 4 yapabilecek mi?

Google ATAP ekibinin tanıttığı teknoloji kullanıcıların telefonu ince el hareketleri kullanarak kontrol etmelerini sağlıyor. Bu yılın başlarında aygıt işlevlerinin veya özelliklerinin dokunmadan kontrol edilmesini sağlamak, kullanıcılara mobilite, konuşma ve dokunsal bozukluklarla fayda sağlayabilmesi için bir yol olarak Soli projesi açıklanmıştı. Ayrıca bu proje FCC (Federal İletişim Kurulu) tarafından da onaylanmıştı.

Bu yıl gerçekleşen Google I/O etkinliğinde de bahsedilen Soli projesi hareket algılama özelliğinin Android Q sistemi içinde gömülü olarak Soli’ye destek sunduğu ortaya çıktı. Bu yıl satışa sunulacak Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL modellerinde bu teknolojinin entegre edilip kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu özellik dışında iPhone modellerinde bulunan True Tone özelliği de yeni model ile gelecek. Hem Pixel 2 hem de Pixel 3’ü etkileyen sayısız güvenlik sorunlarından başı yanan Google’ın Soli projesini yeni modellerine entegre ederek bu sorunu çözmek istediği biliniyor.

 
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni bir Google Pixel 4 özelliği ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni bir Google Pixel 4 özelliği ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni bir Google Pixel 4 özelliği ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "