Okunma

Yeni Chrome, Dil Problemini Çözüyor


02 Mart 2010 Salı 13:00
Yeni Chrome, Dil Problemini Çözüyor

Google’ın tarayıcısı Chrome‘un son versiyonunda (4.1) yer alan “Translate (Çeviri)” özelliği, artık İnternet’te dolaşırken yaşayacağınız dil problemlerini ortadan kaldırıyor. “Google Translate” uygulamasını Chrome ile bütünleşik çalıştıran mühendisler, bu sayede basitçe sayfaların dilini değiştirmemize olanak tanıyor.

Kendi dilinizde olmayan bir sayfaya ulaştığınızda, tarayıcının üzerinde çıkan uyarıya tıklarsanız, anında çeviri gerçekleşiyor ve sitenin dili belirlediğiniz hale geliyor. Daha önce Google Translate üzerinden yapılan bu uygulama, Chrome’un son versiyonunda aktif olarak otomatik hale getirildi.

Google Chrome’un son versiyonunu indirmek için tıklayın.

:: Otomatik çeviri özelliği, tarayıcı olarak Chrome’u tercih etmenize neden olur mu?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Chrome, Dil Problemini Çözüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Chrome, Dil Problemini Çözüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Chrome, Dil Problemini Çözüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "