Okunma

Yeni Cyber-shot Deneyi İle Tanışın


22 Temmuz 2009 Çarşamba 11:23
Yeni Cyber-shot Deneyi İle Tanışın

10.1 ve 12.1 efektif megapiksel yüksek çözünürlük sunan yeni Cyber-shot W180 ve W190, A3 boyutunda veya daha yüksek büyütmelerde canlı, ayrıntı dolu sonuçlar sunuyor. Fotoğraf kalitesi 3x optik zoom objektif ile daha da geliştiriliyor. Modellerin “Akıllı zoom” özelliği, yakın çekimler için maksimum büyütmeyi W190 için 18x‘e, W180 için 17x‘e kadar artırıyor.

Gümüş, siyah veya kırmızı renk seçenekleriyle sunulan W180 ve W190, kolay kullanım sağlayan özellikleriyle ilk kez fotoğraf çekmeye başlayacak olanlar için büyük kolaylık sağlıyor. Modellerin sahip olduğu kaydırmalı buton sayesinde fotoğraf, film ve oynatma modları arasında rahatça seçim yapılabiliyor. Kullanıcıların yaratıcılıklarına yön veren 7 farklı “Sahne Seçim” modu da ayarları otomatik olarak yaparak kullanıcıları ayarlar için uğraştırmıyor.

W180, 10.1 MP efektif piksel, sony objektif, 3x optik zum ve 2.7 inç’lik bir lCD ekranına sahip.

 

Geliştirilmiş Yüz Tanıma Teknolojisi (Face Detection), bir sahnede 8 adede kadar yüzü tanıyor ve daha iyi görünen portre fotoğrafları için ince netlik ve pozlama ayarlarını otomatik olarak yapıyor. Ayrıca modellerin sahip olduğu Gülümseme Deklanşörü özelliği de kişiler gülümsediğinde otomatik olarak fotoğraf çekiyor.


W190, W180 ile aynı özellikleri paylaşmakta. Farkı, 12.1 MP çözünürlükte çekim yapması.

 

Modellerin “Görüntü Sabitleyici” özelliği, elle çekim yapılırken fotoğraf makinesinin sallanma etkisini azaltıyor. Özel bir çekim modu da hassasiyeti ISO 3200‘e kadar artırarak, daha yüksek deklanşör hızlarında hareket eden nesneleri yakalamanızı ya da iç mekanlarda flaşsız çekim yapmanızı sağlıyor.

:: Sony fotoğraf makineleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Cyber-shot Deneyi İle Tanışın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Cyber-shot Deneyi İle Tanışın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Cyber-shot Deneyi İle Tanışın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "