Okunma

Yeni DJI Terra tanıtıldı! İşte özellikleri


31 Mart 2019 Pazar 09:00
Yeni DJI Terra tanıtıldı! İşte özellikleri

Sivil droneları ve hava görüntüleme teknolojileri ile son yılların dikkat çeken üreticilerinden biri olan DJI, yeni bir ürününü daha tanıttı. DJI Terra, diğer DJI modellerinden biraz daha farklı bir göreve sahip.

DJI Terra neler yapabiliyor?

Kamu güvenliği, inşaat, tarım ve sinema gibi sektörlerde kullanılabilecek olan DJI Terra, drone verilerini kolay analiz edilebilmesi için 3 boyutlu modellere dönüştürebiliyor. Terra, havadan görüntüleri yakalamak, görselleştirmek ve analiz etmek için DJI drone teknolojisini kullanıyor.

Terra, seçilen alana göre otomatik olarak verimli bir uçuş yolu rotası hazırlar. 3B görselleştirmek özelliği ile görevlerin tasarımını ve simülasyonunu gerçekleştirir. Aynı noktaya birden çok kez otomatik uçuş sağlayarak zengin veriler yakalar. Gerçek zamanlı haritalama özelliğine sahip olan DJI Terra, drone pilotlarının uçuş sırasında 2 boyutlu haritalar oluşturabilmesine de olanak sağlar.

Harita ve model oluşturmanın yanında ürün; lineer mesafe, yüzey alanı ve hacimsel tahminler de dahil olmak üzere çeşitli ölçümlerle kolay veri analizi yapabiliyor.

Windows bilgisayarlarla uyumlu olan Terra, DJI Enterprise bayilerindeki yerini aldı.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Yeni DJI Terra tanıtıldı! İşte özellikleri”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Keşke haberleriniz Google translate kokmasa..

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Keşke haberleriniz Google translate lokmada..

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Ne zaman piyasaya çıkacak, ücretli mi olacak acaba?

" Yeni DJI Terra tanıtıldı! İşte özellikleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni DJI Terra tanıtıldı! İşte özellikleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni DJI Terra tanıtıldı! İşte özellikleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "