Okunma

Ekonomi 2.0 Konferansı’nda Neler Konuşulacak?


15 Mart 2016 Salı 08:27
Ekonomi 2.0 Konferansı’nda Neler Konuşulacak?

Gelecek bilincini geliştirmek, gelecek trend ve teknolojileriyle ilgili farkındalığı artırmak amacıyla her yıl düşünce kuruluşu GelecekHane tarafından gerçekleştirilen etkinliklere bu sene Ekonomi 2.0 Konferansı da katıldı.

Günümüzdeki global ve tüketim odaklı ekonomi modelinin değişimini irdeleyecek olan konferans, 24 Mart Perşembe günü Borsa İstanbul’da gerçekleşecek.

Ortak Değer, Sosyal Girişimcilik, Ekonominin Geleceği, Yeni Ekonomi, Döngüsel Ekonomi, Şeffaflaşma ve Paylaşım Ekonomisi ana başlıklarının irdeleneceği etkinlikte, alanında uzman konuşmacılar söz alacak.

Değişen dünyaya bağlı olarak değişen ekonomik düzenin ele alınacağı Ekonomi 2.0 Konferansı’nda FonGoGo kurucusu Louise Westerlind, Ashoka Vakfı Avrupa-Türkiye Direktörü Matthias Scheffelmeier, S360 Danışmanlık kurucusu Kerem Okumuş, Vatan Gazetesi Ekonomi Yazarı Ali Ağaoğlu, Borsa İstanbul Kurumsal Gelişim ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve CIO’su Adnan Metin, YeşilİST Kurucusu Ergem Şenyuva, Uluslararası Şeffaflık Derneği Başkanı Oya Özarslan, Zumbara Kurucusu Ayşegül Güzel, Atölye İstanbul Kurucusu Kerem Alper, İskele 47 Kurucusu Bager Akbay söz alacak.

Değişen Ekonominin Yeni Değerleri Neler Olacak?

GelecekHane’nin kurucusu, fütürist Halil Aksu, değişen ekonomide “insan odaklı olma, misyon belirleme ve büyümede dengeyi bulma” konularının en önemli değerler olacağını belirtiyor.

Ekonomideki yeni dönüşümün bireyleri, şirketleri ve ülkeleri daha fazla etkileyeceğini ifade eden Aksu, bu değerleri ve ekonominin yeni unsurlarını merak edenleri Ekonomi 2.0 Konferansı’na davet ediyor.

BKM, SAP, Migros ve HP sponsorluğunda düzenlenecek, dünyaya hakim olacak yeni ekonomik düzenin konuşulacağı Ekonomi 2.0, 24 Mart Perşembe günü Borsa İstanbul’da gerçekleşecek. Konferans hakkında detaylı bilgiye ve etkinliğe katılım formuna buradan ulaşılabiliyor.

Etkinlik Programı

09:00-09:20
Açılış –Vizyon
Halil Aksu / CEO, GelecekHane

09:20-09:40
Dijital Ekonomi
Adnan Metin / Kurumsal Gelişim ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve CIO, Borsa İstanbul

09:40-10:00
Şeffaflaşma
Oya Özarslan / Yönetim Kurulu Başkanı, Uluslararası Şeffaflık Derneği

10:00-10:20
Döngüsel Ekonomi
Ergem Şenyuva / Kurucu, YeşilİST

10:20 – 10:40
Sosyal Girişimcilik
Matthias Scheffelmeier / Avrupa-Türkiye Direktörü, Ashoka Vakfı

10:40 – 11:00
Ortak Değer Paylaşımı
Kerem Okumuş / Kurucu Ortak ve Genel Müdür, S360

11:00 – 11:30
Etkinlik Arası
Ekonomi2.0 / Etkinlik Arası

11:30-12:30
Yeni Ekonomi Paneli
Moderatör – Kerem Özdemir / Editör, Fortune Dergisi

Paylaşım Ekonomisi – Ayşegül Güzel / Kurucu, Zumbara
Ortak Ofis – Kerem Alper / Kurucu Ortak, Atöyle İstanbul
Kitle Fonlama – Louise Westerlind / Kurucu Ortak, FonGoGo
Maker Hareketi – Bager Akbay / Kurucu Ortak, İskele 47

12:30- 13:00
Ekonomi 2.0 – Gelişmeler
Ali Ağaoğlu / Ekonomi Yazarı, Vatan Gazetesi

13:00-13:30
Kapanış
Halil Aksu / CEO, GelecekHane

:: Etkinliğe katılacak mısınız?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ekonomi 2.0 Konferansı’nda Neler Konuşulacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ekonomi 2.0 Konferansı’nda Neler Konuşulacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ekonomi 2.0 Konferansı’nda Neler Konuşulacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "