Okunma

Yeni Facebook ajanı kilitleme uygulaması!


10 Mart 2018 Cumartesi 14:00
Yeni Facebook ajanı kilitleme uygulaması!

Sosyal medya devi Facebook yakın zamanda bir uygulama kilitleme uygulaması yayınladı. Ancak çok geçmeden bu uygulamanın şirket adına veri toplayan bir ajan olduğu anlaşıldı! Bakalım olayın detayları neler.

Facebook için veri toplayan uygulama kilitleme uygulaması!

Bilindiği üzere Facebook alanı dışında birçok farklı şirketi satın alması ile bilinmekte. Bu bağlamda hatırlayacak olursak 2013 yılında Onavo adında bir veri güvenliği uygulama üreticisi firmayı satın alan Facebook, çok geçmeden bu yatırımı kendi yararı için kullanmaya başladı bile.

uygulama kilitleme uygulaması

Onavo, geçtiğimiz günlerde göz alıcı bir tasarıma sahip yeni uygulama kilitleme – koruma (App Lock) uygulamasını yayınladı. Reklam veya satın alma içermeyen uygulama, yenilikçi tasarımı sayesinde kısa sürede ilgi topladı. Ancak uygulama ile ilgili bir ayrıntı dikkatli gözlerden kaçmadı.

uygulama kilitleme uygulaması

O da şu ki, uygulamanın açıklama kısmında dürüst bir şekilde, uygulamanın cihazda yüklü olan uygulamalar hakkında Facebook’u bilgilendireceği yazıyordu. Bu her ne kadar günümüzde olağan karşılanan bir durum olsa da, açık açık belirtilmesi birçok kişiyi rahatsız etmiş durumda. Bakalım Onavo ileride Facebook yararına ne gibi farklı uygulamalar çıkaracak.

:: Siz bu olay hakkında neler düşünüyorsunuz?




yazarAlperen Işıktaş

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Facebook ajanı kilitleme uygulaması! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Facebook ajanı kilitleme uygulaması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Facebook ajanı kilitleme uygulaması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "