Okunma

Yeni Facebook Uygulaması mı Geliyor?


25 Temmuz 2014 Cuma 05:00
Yeni Facebook Uygulaması mı Geliyor?

Instagram’da kısa süre önce Bolt adlı bir uygulamanın reklamı göründü. Reklam kısa süre içinde kaldırılırken çok sayıda bilinmezi de beraberinde getirdi. Bu reklam, ilk etapta Facebook’un yayınlayacağı yeni bir fotoğraflı mesajlaşma uygulaması olarak yorumlanırken sonrasında akıllara şu soru geldi: Ne gerek var?

WhatsApp, Facebook Messenger, Slingshot gibi uygulamalar zaten bu özelliklere sahip, Facebook neden yeni bir benzer özellikli uygulama reklamı yapsın ki? Bunlara ek olarak bir Instagram yetkilisinden de konuya ilişkin açıklama geldi: ‘Bu konuda söyleyecek bir şeyimiz yok!’ Belirsizlik üzerine belirsizlik ve teknoloji çevrelerinde yanıtsız soruların ardından yeni bir iddia ortaya atıldı.

İddiaya göre Facebook, Instagram üzerinden yeni bir reklam yapısını test ediyor. Yapı, örneğin bir mobil uygulama söz konusu olduğunda Instagram üzerinden doğrudan indirilmeye olanak tanıyor.

Bu kuvvetle muhtemel bir çıkarım ve Bolt, yine muhtemelen bir test sürecine ait. Daha önce de buna benzer test süreçleri ya da bir konuda olması gerekenden önce yanlışlıkla yayınlanan girişimler söz konusu olmuştu.

Şimdi akıllardaki soru Bolt’un Facebook tarafından yayınlanması planlanan yeni bir uygulama mı olduğu yoksa şirketin, Instagram üzerinden yeni bir reklam stratejisinin testini mi yürütmekte olduğu? Şimdilik bu soruların yanıtı belirsiz. Gelişmeleri izlemeye devam ediyoruz.

:: Sizce Facebook ne yapmak istiyor?

 

 

 
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yeni Facebook Uygulaması mı Geliyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Muhtemelen ‘Snapchat’ çakması bir program olacak demedi demeyin.

" Yeni Facebook Uygulaması mı Geliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Facebook Uygulaması mı Geliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Facebook Uygulaması mı Geliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "