Yeni Facebook VR gözlük modeli ortaya çıktı


30 Haziran 2020 Salı 15:00
Yeni Facebook VR gözlük modeli ortaya çıktı

Facebook’un VR yani sanal gerçeklik teknolojisi tarafındaki çalışmaları devam ediyor. Şimdi de yeni Facebook VR gözük modeli ortaya çıktı. Yeni bilgiler gösteriyor ki Facebook, VR teknolojisini oldukça basit bir şekilde kullanılabilir hale getirmek üzerine ciddi çalışmalar gerçekleştiriyor.

Facebook VR gözlük modeli güneş gözlüğü gibi olacak

Yeni ortaya çıkan sanal gerçeklik gözlüğü, en çok yeni tasarımı ile dikkatleri üzerine toplayacak gibi görünüyor. Herhangi bir güneş gözlüğü gibi görünen yeni VR gözlüğü, şu an için prototip örneklerinden biri olarak kendini gösteriyor. Yapılan açıklamalara göre yeni gözlük, sanal geçeklik görüntüleri oluşturabilmek için çok katmanlı holografik filmler kullanıyor. Bir çeşit projeksiyon gibi çalışan mekanizma, üç boyutlu görüntü oluşturulmasını sağlayabiliyor.

Facebook VR gözlük

Şu an için açıklanan bilgilere göre yeni Facebook VR gözlük modeli, 1200 x 1600 piksel çözünürlüğünde görüntüler oluşturabiliyor. Gözlüğün ağırlığının ise 10 gr seviyesinde olduğu ifade ediliyor. Buna karşın herhangi bir teknik detay da söz konusu değil. Batarya, görüntü aktarımı ve kullanım modeli konusunda, en azından şu an için detaylı bilgiler gündemde bulunmuyor.

Bilindiği gibi Facebook, Oculus VR ile birlikte sanal gerçeklik tarafında önemli çalışmalarına devam ediyor. Ancak kullanıcıların en büyük eleştirisi olan kullanım kolaylığı, halen daha VR teknolojisinin önündeki engellerden oluyor. Nitekim Facebook’ta bu konuya çözüm bulmaya çalışıyor gibi görünüyor. Son olarak hatırlatmak gerekirse Apple’ın da normal bir gözlük gibi görünen giyilebilir teknoloji cihazı üzerinde yaptığı çalışmaların detayları ortaya çıkmıştı.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yeni Facebook VR gözlük modeli ortaya çıktı”

 1. Anonim dedi ki:

  ucuz olsa çok bir teknoloji fakat malu türkiyenin bütçesi belli

" Yeni Facebook VR gözlük modeli ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Facebook VR gözlük modeli ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Facebook VR gözlük modeli ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Redmi Note 9 Pro vs Mi Note 10 Lite Redmi Note 9 Pro vs Mi Note 10 Lite
 2. 2 Bu hafta hangi videolar geliyor? SDN ofis içi Bu hafta hangi videolar geliyor? SDN ofis içi
 3. 3 WhatsApp mesajlarını başka telefona aktarma nasıl yapılır? WhatsApp mesajlarını başka telefona aktarma nasıl yapılır?
 4. 4 SDN Ofisinden sırlar - Editörler daş mı yesin? (Video) SDN Ofisinden sırlar - Editörler daş mı yesin? (Video)
 5. 5 Xiaomi Redmi Note 9 vs Xiaomi Redmi Note 9 Pro Xiaomi Redmi Note 9 vs Xiaomi Redmi Note 9 Pro
 6. 6 MacBook'u hurdaya çeviren hatalar! MacBook'u hurdaya çeviren hatalar!
 7. 7 GeForce Now ile telefondan AC Syndicate oynadık! GeForce Now ile telefondan AC Syndicate oynadık!
 8. 8 Yurtdışı telefon fiyatları vs Türkiye fiyatları - Şaşırtıcı Yurtdışı telefon fiyatları vs Türkiye fiyatları - Şaşırtıcı
 9. 9 POCO F2 Pro ile ilk karşılaşma POCO F2 Pro ile ilk karşılaşma
 10. 10 99 TL'ye soğuk hava verdiğini iddia eden fan inceleme! 99 TL'ye soğuk hava verdiğini iddia eden fan inceleme!