Okunma

Palm, Netbook’ta da İddialı


24 Nisan 2009 Cuma 08:49
Palm, Netbook’ta da İddialı

İçinde bulunduğumuz 2009 yılı Palm için oldukça hareketli geçiyor. İlk olarak CES‘te iPhone‘un en büyük rakiplerinden biri olması beklenilen Pre‘yi duyuran firma ayrıca Treo Pro adlı yeni modelini de satışa sunmuştu. Firmanın son yeniliği ise ilk olarak Pre’de kullanacağı yeni işletim sistemi webOS‘un bir netbook’ta boy gösterecek olması.


İlk olarak Pre’yle gelecek webOS, Palm’in yeni netbook’unda da kullanılabilir.

Palm’in netbook, daha doğrusu netbook ölçüsünde benzeri ürün piyasasına girişi, bu tarz ürünlerin çok da gündemde olmadığı bir yıla, 2007’ye dayanıyor. Foleo adını taşıyan bu ürün bildiğimiz netbook’lardan farklı olarak Intel’in Atom işlemcisini değil, mobil cihazlar için geliştirdiği 416MHz’lik PXA27x işlemcisini kullanıyordu. Palm mühendisleri webOS’u yeni Foleo’ya uyarlamak için harıl harıl çalışıyor. webOS işletim sistemi yeni Foleo’nun öncekinden farklı olarak 3G desteği, daha fazla bellek gibi birkaç küçük değişiklikle gelmesi bekleniyor.

:: Yeni Foleo olur da ülkemize getirilirse almayı düşünür müsünüz?

 
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Palm, Netbook’ta da İddialı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Palm, Netbook’ta da İddialı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Palm, Netbook’ta da İddialı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "