Okunma

Yeni Google Güvenlik Sistemi Nasıl Çalışır?


11 Şubat 2011 Cuma 12:20
Yeni Google Güvenlik Sistemi Nasıl Çalışır?

Sanal güvenliğin önemi her geçen gün daha da artıyor. Tüketiciler ve firmalar genelde bilgisayar güvenliğini ön planda tutarken madalyonun öteki yüzündeki sorunları unutuyor.

Google gibi ücretsiz hizmet sunan sitelerde bulunan hesapların kırılması doğru kişilerin elinde büyük felaketlere dönüşebilir.

İnsanların e-postalarını ele geçiren hacker‘lar bu kişilerin adlarının vereceği güveni kullanarak listede bulunan diğer kullanıcılardan para bile isteyebilir.

Google’ın Yeni Sistemi Nasıl İşleyecek?

 


Google yeni ekranın nasıl çalıştığını ek fotoğrafla gösterdi

İnternet devi Google bir süredir bu tarz sorunları çözecek sistemler üzerine yoğunlaşmaştı. Aylardır süren araştırma sonucunda şirketin güvenlik bölümü en uygun çözümü halka tanıttı.

Firmanın yürürlüğe sokacağı yeni nesil login (üye girişi) ekranında artık sadece şifre ve kullanıcı adı sorulmayacak.  Yeni sistem her bilgisayar için özel bir yetki kodu atayacak.

Kullanıcı ise kimliğini doğrulayacak bu kodu her bilgisayar için girmek zorunda kalacak. Yeni sistemde isterse kullanıcı kodu ayda bir olarak da girmeyi tercih erdebiliecek.

:: Sizce bu yeni sistem internet kullanıcılarını koruyabilecek mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yeni Google Güvenlik Sistemi Nasıl Çalışır?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    google elveda yani

" Yeni Google Güvenlik Sistemi Nasıl Çalışır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Google Güvenlik Sistemi Nasıl Çalışır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Google Güvenlik Sistemi Nasıl Çalışır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "