Okunma

Arkadaşlarınızın Beğendiklerini Arayın


19 Şubat 2011 Cumartesi 20:35
Arkadaşlarınızın Beğendiklerini Arayın

İnternet devi Google sosyal ağların pazar payını da kapmak için her yolu deniyor. Buzz hizmetiyle aradığını bulamayan ünlü site bu yolda geri adım atmayı hiç düşünmüyor.

Firma, kendi bünyesinde sosyal ağ oluşturamayınca yeni stratejilerle bu sektöre adım atmak için kolları sıvadı. Google’ın sosyal ağ kullanıcılarına hitap eden ‘gerçek zamanlı arama’ sistemi yeni bir geliştirme operasyonuyla çok daha kapsamlı hale geldi.

Yeni Sistem Nasıl Çalışıyor?

Artık normal arama motoru kısmında da ‘gerçek zamanlı arama‘ sonuçlarına ulaşabileceksiniz. Sosyal içerikleri de sonuçlara yansıtan Google’da arama yaparken arkadaşlarınızın sevdiği film, müzik ve paylaştıklarıyla ilgili notaları da göreceksiniz.

Şu anda orijinal Google‘da çalışan sistem kısa süre sonra diğer diller üzerinde de aktif hale gelecek. İnternet devinin resmi blog’unda açıkladığı sosyal arama sisteminin ne kadar ilgi çekeceği ise önümüzdeki aylar da belli olacak.

:: Sizce Google’ın sosyal içerik arama hizmeti kullanıcıların ilgisini çekecek mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Arkadaşlarınızın Beğendiklerini Arayın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Arkadaşlarınızın Beğendiklerini Arayın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Arkadaşlarınızın Beğendiklerini Arayın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "