Okunma

Google, İki Ayaklı Yeni Robotunu Tanıttı


10 Nisan 2016 Pazar 18:30
Google, İki Ayaklı Yeni Robotunu Tanıttı

Google uzun bir süredir robotik teknolojiler kapsamında çalışmalar yürütüyordu. Bu süreçte Boston Dynamics, Redwood Politics, Industrial Perception, Meka Robotics, Holomini, Bot&Dolly firmalarıyla işbirliği içerisine de girmişti.

Sıra iki ayaklı robotlarda

Android Authority’de yer alan haberde firma şimdi ise Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen Yeni Ekonomi Zirvesi’nde iki ayaklı robot çözümünü tanıttı.

Tuhaf bir yürüyüş ve ürkütücü bir görüntüye sahip olan robot, izleyici yorumlarına bakıldığında şirketin başarısız robot projelerinden biri daha olacak gibi gözüküyor.

Robotun iki ayak üzerinde yürümesinin haricinde, kargo taşımacılığında kullanılacak bir taşıma kapasitesine sahip olduğu belirtiliyor.

Robot; gıda plakaları gibi küçük ve hafif maddelerin taşımacılığını gerçekleştirebiliyor. Tuhaf görüntüsünü oluşturan ayaklarının denge ağırlık merkezi yaratarak, sağlam bir robot deneyimi sunacağı ifade ediliyor.

Nitekim Google, bir süre öncesinde satın aldığı Boston Dynamics Robotları’nın satışını gerçekleştireceğini açıklamıştı.

Google; mobil, sürücüsüz otomobil, drone vb. farklı alanlarda çalışmalarda bulunmaya devam ediyor. “Ne yaparsan yap, en iyisini yap” sözü kapsamında, birden fazla alanda uzman olmanın zorluğu konusunda Google’dan tavsiye almak gerekir.

:: Google’ın tanıtımını gerçekleştirdiği yeni robot hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Google, İki Ayaklı Yeni Robotunu Tanıttı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Interstellar daki TARS in ilk versiyonu sanırım…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  şu robotları daha hızlı yapmaları lazım

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ulan hani bunlar bu işi bırakmıştı,Hayvan gibi şapiyusunuz ya

 4. SDN Okuru dedi ki:

  şarjı kaç gün gidiyo

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Robot'a söyleyecek laf yok büyük başarı. Sunumu yapan adam insan bi gömlek, ceket giyer be arkadaşım onca insanın karşısında bu kadar önemli bir sunumda yatakdan kalmış gelmiş gibi.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Google robot yapamıyorsun. Bunu artık anla…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Hadi bakalım nasıl olacak göreceğiz…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  çok güzel iş çıkarmışsın

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Üç ayaklı robot yapmadılar ya

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Eee o zaman Alphabet'in anlamı ne sayın SDN ? Google hani artık sadece arama motoru olacaktı? Yine her şey "Google" adıyla çıkıyor ???

" Google, İki Ayaklı Yeni Robotunu Tanıttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, İki Ayaklı Yeni Robotunu Tanıttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, İki Ayaklı Yeni Robotunu Tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "