Okunma

Yeni Güvenlik Sistemi, Eski Kablo


10 Haziran 2014 Salı 16:00
Yeni Güvenlik Sistemi, Eski Kablo

Güvenlik sistemleri, kurumların olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Fabrikadan ofise, garajdan bahçeye kadar hemen hemen her noktada bulunan güvenlik kameraları, gece ve gündüz kayıt halinde güvenliğin teminatı durumundadır. Binaların içinde ve dışında bulunan kameralar sayesinde kıpırdayan her şey kayıt altına alınabilir.

Yeni tesisata gerek var mı?

Peki, güvenlik kameraları için sistem ekibi tekrar video sinyali aktaracak anten kablosu tesisatıyla  uğraşmak zorunda mıdır? Gelişen teknoloji ve son trendlerden dem vurarak anlatmak isterdik ama IP güvenlik kamera teknolojisi çok uzun süredir olan bir şey. Özellikle de herhangi bir şekilde kameraları fişe takmanızı gerektirmeyecek Power-over-ethernet teknolojisi sayesinde güvenlik kameralarını herhangi bir switch’in arkasına takmak da mümkündür.

Elbette elektriğin gittiği noktalarda sıkı güvenlik protokolleriyle kablosuz IP kameralar da kullanılabilir ama sadece ağ yapısının uzanabildiği yerlerde bile istenilen IP kamerayı kullanabilmek artık çağın bir yeniliği değil nimetidir.

Devamını okumak için tıklayın ->

 
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Güvenlik Sistemi, Eski Kablo konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Güvenlik Sistemi, Eski Kablo ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Güvenlik Sistemi, Eski Kablo ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "