Okunma

Yeni Halo, Oyun Sektörünü Toz Duman Etti


27 Eylül 2010 Pazartesi 07:30
Yeni Halo, Oyun Sektörünü Toz Duman Etti

Halo serisi, dünyaca ünlü pek çok oyun otoritesi tarafından, “yaratılmış en iyi aksiyon zinciri” olarak kabul ediliyor. 14 Eylül’de satışa sunulan Halo Reach ise, bu ünvanın dahi ötesine geçmeye kararlı. Halo Reach, Xbox 360 için piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren, satış listelerinin zirvesine yerleşti. Bu kadarla da yetinmeyen yapım, pek çok “Best Seller” ürünün, aylar boyunca ulaşamadığı, bir milyon kopya sınırına dayandı.

Halo Reach için IGN, Gamespot, PC Gamer gibi otoriteler 9.5’dan aşağı notları uygun görmüyor. İlk izlenimlerimize göre haklılar da: Onlarca oyun modu, Halo serisinin en güzel örgülerini tek bir hikayede bağlaması, olağandışı silahlarla zırhlar, oynanabilirlik, harika çoklu oyuncu seçenekleri, oynanabilirlik ve kişiselleştirme opsiyonları, Reach’i, öncülerden bile üstün kılıyor. HR’nin şimdilik, yalnızca Xbox 360 sürümü mevcut, lakin PC kullanıcıları, hoş bir sürprizle karşılaşıp, çok yakında Halo: Reach ile bilgisayarlarında tanışabilirler.

 

 

 

 

 

:: Halo: Reach’i oynama fırsatınız oldu mu? Sizce övgüleri hak ediyor mu?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Halo, Oyun Sektörünü Toz Duman Etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Halo, Oyun Sektörünü Toz Duman Etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Halo, Oyun Sektörünü Toz Duman Etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "