Okunma

Yeni Instagram çıkartmaları geliyor!


12 Mayıs 2019 Pazar 10:00
Yeni Instagram çıkartmaları geliyor!

Jane Manchun Wong’un edindiği bilgilere göre yeni Instagram çıkartmaları geliyor. Kullanıcılar bu çıkartmalar ile hikayelerine şarkı sözleri ekleyebilecek.

Instagram çıkartmaları ile hikayelere şarkı sözü eklenebilecek

Uygulamaların henüz çıkmamış özelliklerini kodlar aracılığı ile tespit eden ve daha önce bir çok başarılı tahminde bulunan Jane Manchun Wong, söz konusu yeniliğin kodlarını Nisan ayının sonunda fark etti.

Bulduğu kodları derleyip çalıştırmayı başaran Jane Manchun Wong, bu kodların yeni Instagram çıkartmaları olduğunu fark etti.  

Jane Manchun Wong’un belirttiğine göre yeni Instagram çıkartmaları şarkı sözlerini otomatik olarak tespit edecek, bunu kullanıcıların paylaştığı hikayelerin içinde gösterecek. Bu özellik doğal olarak müzik bulunan video hikayelerde kullanılabilir olacak.

Bunu bir örnek ile göstermek isteyen Jane Manchun Wong, Rick Astley’in “Never Gonna Give You Up” şarkısını video olarak hikayelerinde paylaştı. Bu sayede yeni etiket devreye girdi ve şarkı sözlerini otomatik olarak yazıya döktü.

Instagram geçtiğimiz sene hikayeler kısmına müzik özelliğini getirmişti. Söz konusu özellik ile kullanıcılar video hikaye çekerken arka plana istedikleri müziği ekleyebiliyorlardı. Ancak söz konusu özellik şu an için (telif hakları nedeniyle) ülkemizde kullanılamıyor.

Eklenecek şarkı sözleri özelliğinin ne zaman çıkacağı ve bu özelliğin ülkemizde kullanıma sunulup sunulmayacağı henüz belirsizliğini koruyor. 

Siz ne düşünüyorsunuz? Instagram hikayeler özelliğini kullanıyor musunuz? Bu özelliği kullanacak mısınız? Instagram’ın eksikleri neler? Yorumlarda belirtiniz.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Yeni Instagram çıkartmaları geliyor!”

 1. Anonim dedi ki:

  Gece modu getirsinler artık yeter…

 2. Ismail Sarii dedi ki:

  Türkiye çok geç gelen uygulama Avrupada epey zamandır varr🤣🤣🤣

 3. Ismail Sarii dedi ki:

  Türkiye çok geç gelen uygulama Avrupada ebey zamsndır varr🤣🤣🤣

 4. Ali dedi ki:

  İnstagram kullanmayın rahatlayın

" Yeni Instagram çıkartmaları geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Instagram çıkartmaları geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Instagram çıkartmaları geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "