Okunma

Yeni İnternet Yasası Onaylandı


18 Şubat 2014 Salı 19:10
Yeni İnternet Yasası Onaylandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından yapılan yeni yasal düzenlemeler arasında bulunan ve “internet yasası” olarak bilinen yasal değişiklikler Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandı. Resmi Twitter sayfası aracılığıyla bugün akşam saatlerinde internet yasasını onayladığını açıklayan Gül, şu ifadeleri kullandı:

Bilişim Muhabirleri Derneği başta olmak üzere pek çok organizasyonun olumsuz görüş belirttiği yeni internet yasasında, en çok Bakanlık veya TİB talimatıyla herhangi bir uyarı olmaksızın online platformlara engellenme getirilmesi eleştirilmişti. Gül’ün bahsettiği iki husustan en azından birinin, uyarı olmaksızın kapatma kararı olduğu öngörülüyor. Bu iki husus hakkında gerekli güncellemenin ise yarın mecliste gerçekleştirilmesi bekleniyor.

ShiftDelete.Net ailesi olarak, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından üstü kapalı olarak belirtilen “iki nokta” arasında sansürü destekler nitelikteki bu kararların da bulunduğunu umuyoruz.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

303 yorum - “Yeni İnternet Yasası Onaylandı”

  1. hesapnocom dedi ki:

    Temiz bir şekilde maddelenmiş hali var mı? Net ve açıklayıcı bir yayını göremedik pek fazla internette.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    oyun indirmeenin ccezası yok yani

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Bunlarla uğraşacağına yolsuzluğa bak, teröre bak!

" Yeni İnternet Yasası Onaylandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni İnternet Yasası Onaylandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni İnternet Yasası Onaylandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "