Okunma

Yeni iPad 3 Ne Kadar Isınıyor?


20 Mart 2012 Salı 10:00
Yeni iPad 3 Ne Kadar Isınıyor?

Yeni iPad piyasaya sürüldü ve satışa sunulduktan sonra geçen üç günlük sürede rekor kırmayı başardı. Tabii ki karşılaştırma yapılan tek kıstas “satış sayısı” değildi.


Sol tarafta daha çok ısınan yeni iPad’i görebiliyoruz.

Dün sizlere ulaştırdığımız iPad ile iPhone 4S‘in kamera karşılaştırmasının dışında, bugün iPad 2 ve iPad 3 (daha doğrusu yeni iPad)’ün sıcaklık karşılaştırmaları da ortaya çıktı.

Fotoğraflanarak kanıtlanan sıcaklık testinde yeni iPad‘in, iPad 2‘ye oranla neredeyse 10 derece daha fazla ısındığı ortaya çıktı. 28.3 santigrat ısıyla çalışan iPad 2’ye karşılık yeni iPad, 33.6 dereceye ulaşarak Apple‘ın bugüne dek piyasaya sürdüğü en çok ısınan tablet oldu.

Sıcaklık biraz yüksek gibi görünse de, bir tableti yakmaya yeterli olmadığı kesin. Tabii uzun süreli kullanımda fazla ısının donanıma vereceği zararı da göz ardı etmemek gerek.

Apple konuyla ilgili olarak yalnızca, kullanılan işlemci gücü nedeniyle ısınma oranının arttığını söyleyerek, önemli bir problem olmadığını belirtti.

:: iPad 3’ün çok ısınması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Yeni iPad 3 Ne Kadar Isınıyor?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  10 derece mi? Maşallah, bayağı eliniz bol.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ben almayı düşünüyorum oyunda max 4 saat dayansın bana yeter:D

 3. SDN Okuru dedi ki:

  siz bana verin ben bi zorlayam eğer benden sağ cıkarsa bişi olmazz

 4. NecronomicoN dedi ki:

  33 derece bana da çok yüksek gelmedi. diğeri de 28 derece zaten çok bir fark yok bence

 5. SDN Okuru dedi ki:

  33 mü? pek de fazla değilmiş 28e dayanan 33e de dayanır 7/24 işlemciyi de zorlayacak halimiz yok ya

 6. kowalskii dedi ki:

  33 derece donanıma zarar vermez. Zira Adana’da 45 derece sıcaklığa maruz kalacak :p Her şey bir kenara, zaten çalışma sıcaklığı aralığı vardır ve o 33 dereceden yüksektir.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Fotoğraflanarak kanıtlanan sıcaklık testinde yeni iPad’in, iPad 2’ye oranla 10 derece daha fazla ısındığı ortaya çıktı. 33,6 – 28,3 = 5,3 !

" Yeni iPad 3 Ne Kadar Isınıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni iPad 3 Ne Kadar Isınıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni iPad 3 Ne Kadar Isınıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "