Okunma

Yeni iPod Nano İyi Kazandırıyor


29 Eylül 2010 Çarşamba 12:10
Yeni iPod Nano İyi Kazandırıyor

Apple’ın yeni piyasaya sürdüğü 6.nesil 8 GB iPod Nano yurtdışında 149 $’lık bir fiyat etiketiyle sahip. Hemen her yeni Apple ürününde olduğu gibi, 6.Nesil iPod Nano’nun da maliyeti sektörün uzmanları tarafından hesaplandı ve Apple’ın bu yeni üründen hatırı sayılır bir kâr elde ettiği ortaya çıktı. (iPod Nano Ne Hale Geldi?)

Cihaza kamera eklemeyip, sadece 8 GB’lık NAND Flash belleğe yer veren Apple’ın üretim maliyetlerini epey düşürdüğü belirtiliyor.

 

Apple her bir iPod Nano ile hatırı sayılır bir kar elde ediyor

 

45 $’lık Maliyet

Yapılan hesaplamalara göre bir adet 6.Nesil iPod Nano’nun Apple’a maliyeti yaklaşık 45 $ çıkıyor. 149 $’lık satış fiyatı düşünüldüğünde Apple’ın her cihazdan yaklaşık 104 $ kâr elde ettiği söylenebilir ki bu hiç de azımsanamayacak bir miktar.

:: 6.Nesil iPod Nano satın almayı düşünüyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni iPod Nano İyi Kazandırıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni iPod Nano İyi Kazandırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni iPod Nano İyi Kazandırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "