Okunma

Yeni Jaguar, trafik ışığı ile konuşacak!


18 Kasım 2018 Pazar 23:59
Yeni Jaguar, trafik ışığı ile konuşacak!

İngiliz otomotiv devi Jaguar, yeni modelleri için oldukça ilginç bir özellik geliştirdi. Yeni Jaguar trafik ışığı ile iletişimde olacak!

Yeni Jaguar trafik ışığı ile haberleşip, sürücüyü bilgilendirecek!

İngiliz Hükümeti ile ortak olarak yürütülen bu çalışmanın sonucunda yeni Jaguar modelleri, trafik ışıklarıyla haberleşerek sürücüye sürekli yeşil ışıklara denk gelmesi için bilgilendirecek.

jaguar trafik ışığı 4

Bu sistem, hız limitleri çerçevesinde gitmesi gereken optimum hızı hesaplayarak, sürücünün hem zamandan tasarruf etmesine yardımcı olacak hem de trafik güvenliğini tehlikeye atmasına engel olacak.

20 milyon sterlin harcanan ve otomatik sürüş adı verilen bu projenin tek avantajı trafik ışıkları ile etkileşim halinde olması değil.

Şehirde bulunan park yerlerinin uygunluğunu da anlık olarak takip edecek bu sistemin, İngiltere’de trafik kazalarını ve trafik karmaşasını büyük ölçüde azaltacağı düşünülüyor.

İlk olarak İngiltere’de kullanılacak olan bu sistemin başarılı olması durumunda hızlıca tüm dünyaya entegre olması bekleniyor.
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Yeni Jaguar, trafik ışığı ile konuşacak!”

 1. Anonim dedi ki:

  Bizde ki ışıklar da yürümez bu, bizimkiler kahve muhabbetine çevirirler bu konuşmayı, trafik allak bullak olur.

 2. Anonim dedi ki:

  İngiliz otomobil devi? Hindistanlı TATA almamış mıydı?

 3. Anonim dedi ki:

  yoğun trafikte bu araç yeşile denk gelmek için gidebileceği normal hızın altında giderse bu sefer onun arkasında trafik yoğunluğu oluşacak ve onun hemen arkasındakiler dışında kalan daha arkadakiler lambalara daha geç ulaşacak ve yeşilde daha geç geçecek.. trafiğin yoğun olmadığı yerlerde güzel olabilir ama yoğun trafikte akışa olumsuz yansıması olabilir.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kuresel sermayenin oyunları

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çok iyi fikir

" Yeni Jaguar, trafik ışığı ile konuşacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Jaguar, trafik ışığı ile konuşacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Jaguar, trafik ışığı ile konuşacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "