Okunma

Göz Yorgunluğunu Önleyen Monitör


26 Mart 2009 Perşembe 10:50
Göz Yorgunluğunu Önleyen Monitör

LG Electronics, otomatik olarak odadaki ışığa göre kendini ve ekran üzerindeki içeriği ayarlayan ve uzun kullanımlarda göz yorgunluğunu büyük ölçüde azaltan yeni W53 SMART monitörlerini kullanıcıların beğenisine sundu. Boyutları 18.5 ile 27 inç arasında değişen yeni monitörler, 1920 x 1080p Full HD çözünürlük sunuyor. Ayrıca 16:9 yükseklik – genişlik oranı ile full HD filmler ve oyunlar için de uygun bir seçenek olarak nitelendiriliyor.


Yeni W53 serisi dört yeni özellikle geliyor.

LG’nin W53 full HD monitörü SMART teknolojiler denilen akıllı özelliklerle donatılmış olarak geliyor. LG W53 serisi monitörler, ‘Oto Parlaklık’ özelliğine ayarlandığında otomatik olarak kendi parlaklıklarını ve diğer ekran ayarlarını, odadaki ortam ışığını ve ekrandaki içeriği temel alarak yapıyor. Gün boyunca aydınlatma koşulları değiştikçe ekran ayarları da değişiyor ve görüntünün her zaman yüksek kalitede olması sağlanıyor. Parlaklığın ayarlanması aynı zamanda göz yorgunluğunun önlenmesini de sağlıyor.

Çok Çalıştın, Mola Ver

LG’nin LCD TV’lerinde kullanılan benzer teknolojiye dayanan monitörlerdeki Oto Parlaklık özelliği, görüntünün sadece daha iyi görünmesini sağlamıyor, aynı zamanda arka ışığın yoğunluğunu azaltarak elektrik tüketimini de önemli ölçüde azaltıyor.


Ekran karşısında çok oturursanız monitör sizi dinlenmeniz için uyarıyor!

Şık tasarımıyla dikkat çeken W53 serisi, kullanıcılara, ekranlarına bakarken mola almalarını hatırlatan bir zaman ölçer de içeriyor. Zaman ölçer, kullanımı kolay ara yüz aracılığıyla saat aralıkları veya belirli bir zaman için ayarlanabiliyor. W53’ün çerçevesinin altındaki yakınlık sensörü yaklaşan eli tespit ediyor ve gerektiğinde ışıkları yakarak düğmelerin kolayca bulunmasını sağlıyor. Kullanılmadığı zaman da ışıklar sönerek monitöre daha şık bir görünüm kazandırıyor.

Sadece Video İzleyin, Ekranın Tamamını Değil

W53 serisinin dikkat çeken bir başka özelliği ise çevrimiçi videoları izlerken dikkat bozukluklarını ortadan kaldıran LG’nin ‘Sinema Modu’. Bu özellik video klibin dışındaki her şeyi karartarak, dikkati göz boyayan reklamlara değil, arzu edilen içeriğe yönlendiriyor. Full HD 1920 x 1080 çözünürlüğe ek olarak bu monitörler 50,000:1’e varan bir Dijital Hassas Kontrast Oranı ve 2ms tepki zamanı özelliklerine sahip olarak sunuluyor.

:: Ekran karşısında dururken gözleriniz ne kadar yoruluyor?

Bilgi için: LG
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Göz Yorgunluğunu Önleyen Monitör konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Göz Yorgunluğunu Önleyen Monitör ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Göz Yorgunluğunu Önleyen Monitör ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "