Apple’dan MacBook Pro açıklaması!


11.01.2017 06:00:00
Apple’dan MacBook Pro açıklaması!

Apple’ın Ekim ayında duyurusunu gerçekleştirdiği 2016 model Macbook Pro‘su, beraberinde getirdiği yenilikler ile kullanıcıların beğenisini kazanırken, bir anda pil sorunu ile gündeme gelmeye başladı.

Kullanıcıların yeni Macbook Pro ile iddia edilen pil sürelerini elde edemediklerini belirtmesinin ardından, Consumer Reports‘un cihazı tutarsız pil ömrü nedeniyle tavsiye etmediğini açıklaması ortalığı karıştırdı.

Yaşanan pil sorununun kaynağını bulabilmek için Consumer Reports uzmanları ile birlikte çalışmaya başlayan Apple, nihayet beklenen açıklamayı yaptı.

Hata yazılımdan ve uzmanlarından kaynaklanıyor!

Apple, Consumer Reports uzmanları ile çalışmaları için gerekli süreyi tanıyan tüm müşterilerine teşekkür ederken, tutarsız pil sonuçları elde edilmesinin iki farklı nedeni olduğunu açıkladı.

17-01/11/1481824295-syn-esq-1481684811-macbook-pro-touch-bar-review-010.jpg

Hatalı sonuçlar elde edilmesine sebep olan ilk nedenin, Consumer Reports’un farklı bilgisayarlar ile yaptığı testlerden emin olabilmek için web sitesi verilerini ön belleklemeyi devre dışı bırakması olduğu belirtiliyor.

Safari’de ön bellekleme özelliğinin devre dışı bırakılmasının, simgelerin sürekli yeniden yüklenmesine neden olan bir hatayı beraberinde getirdiğini belirten Apple, bu sorunu düzelttiklerini ve yakında güncellemenin kullanıcılara ulaşacağını açıkladı.

Pil testini güncellenen Safari ile birlikte ön bellek (cache) açık bir şekilde tekrar gerçekleştiren Consumer Reports yetkilileri, Apple’ın iddia ettiği sürelere yakın sonuçlar elde ettiklerini ifade ediyorlar.

Aşağıda yer alan linke tıklayarak, yeni Apple Macbook Pro incelememize ulaşabilirsiniz.

:: Yeni Macbook Pro’nun hatalı bir şekilde test edilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarMehmet Ali Ertunç

  2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Pilot olma hayali ile uçaklara olan hayranlığı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Apple’dan MacBook Pro açıklaması!” üzerine 9 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Testi öyle yapmayın böyle yapın.

  2. SDN Okuru dedi ki:

   2015 de aldığım macbook pro 15 inc dede aynı sorunu yaşıyorum tuhaf

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Apple hata ***** kullanıcılar için mükemmel olması gerekir

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Samsung da yapti böyle sorunlari… hep samsung mu yapacak

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Fansız MacBook tasarlayıp tarayıcı sırasında ısınan ve birkaç sekmeyi kapatın diye akıl veren bir firmanın 11 bin tl lik cihazdaki sıradan hatası… Pil kullanım süresini kaldırdılar komple millet uyanmasın diye. Anlaşılan sorun daha büyük 🙂

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Liseliler. Apple para vermistir onlara :))

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Hep samsung mu hata yapacak?

  8. SDN Okuru dedi ki:

   Apple ödemeyi yapmış yani 😉

  9. SDN Okuru dedi ki:

   Apple forumlarında pil yüzünden hönküren onca kullanıcıda yanlış kullanıyor ozaman. Tost sıkıştırmak içinmi kullanılacaktı bu cihaz ? Web sayfası filanmı gezilmeyecek ? Yoksa sadece apple'ın belirlediği sayfalara filanmı girilecek ne olacak ?

   Açıklamasında bile "Safarinin hata vermesine sebep oluyor" diyor. höh!

  Yorum yazın

  Geri bildirim