Okunma

Yeni Macbook Pro’nun Sorunu Giderildi


07 Kasım 2013 Perşembe 21:09
Yeni Macbook Pro’nun Sorunu Giderildi

Apple,  22 Ekim tarihinde gerçekleşen etkinlikte duyurduğu yeni Retina Macbook Pro modelleri için EFI güncellemesi yayınladı. Güncelleme, serinin 13 inç ekran büyüklüğüne sahip modellerinde ortaya çıkan klavye ve trackpad kaynaklı kararsızlık sorununu gideriyor.

Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız “Yeni Macbook Pro Sorunla Başladı” başlıklı haberimizde yer verdiğimiz problem, 13 inç Macbook Pro’da klavye ve trackpad’in tepkisiz kalması şeklinde ortaya çıkıyordu.

Bu yöndeki şikayetleri dikkate alan Apple, geçici çözüm önerilerinde bulunmuş ve sorunun çözümü için çalışıldığını açıklamıştı. Henüz bir hafta dolmadan sorunu çözen şirket, 2013 model tüm 13 inç Macbook Pro sahiplerine bugün yayınladığı EFI güncellemesini kurmalarını tavsiye etti.

Macbook Pro Retina EFI Update v1.3’e buradan ulaşabilirsiniz.

:: Apple’ın Macbook Pro’da yaşanan soruna çabuk çözüm bulduğunu düşünüyor musunuz?

 

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Macbook Pro’nun Sorunu Giderildi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Macbook Pro’nun Sorunu Giderildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Macbook Pro’nun Sorunu Giderildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "