Okunma

Yeni Meizu Phablet, Android’siz Gelebilir


23 Aralık 2014 Salı 06:00
Yeni Meizu Phablet, Android’siz Gelebilir

Bugün Meizu’nun iki yeni ürün tanıtması bekleniyor. Bunlardan bir tanesi 4.6 inç ekrana sahip olan Meizu Blue Charm ve diğerinin ise phablet sürümü olan 5.5 inç’lik ekranı ile Meizu Blue Charm Note olacağı tahmin edilmekte. Paylaşılan yeni görsellerde ise cihazların Android yerine başka bir işletim sistemi ile çalıştığı görülüyor!

Üreticinin kendi arayüzü olan Flyme yerine daha çok Sailfish işletim sisteminin modifiye edilmiş haline benzeyen bir sistemle görüntülenen cihazlar Android ile olan ilişkisini kesmişe benziyor. En azından akıllara gelen ilk ihtimal bu yönde.

14-12/22/meizublue-charm-2.jpg

Buna rağmen Meizu’nun Android ile olan birlikteliğini bitirme ihtimali de bir hayli düşük. Zira şirket Android gibi güçlü ve yaygın bir platform yerine Sailfish gibi bir sistemi tercih ederek tehlikeye girmeyecektir. Akla gelen ihtimal ise Sailfish’in Android 4.4 sürümü üzerinde çalışıyor oluşu. Yine de Meizu resmi tanıtımını gerçekleştirmeden kesin bir kanıya varmak doğru değil.

14-12/22/meizublue-charm.jpg

Geçtiğimiz günlerde TENAA’den gelen bilgilere göre phablet’in donanımsal özellikleri şu şekilde olacak; 1080 x 1920 piksel çözünürlüklü 5.5 inç ekran, 2 GB RAM, 16 GB depolama alanı ve 64-bit sekiz çekirdekli 1.7GHz MediaTek MT6752 işlemci yongası. Arka yüz kamerası için verilen değer 13 megapiksel iken, ön yüz içinse 5 megapiksel değeri verilmekte. Cihaza 3050mAh’lik bir batarya güç verecek.

:: Meizu phablet konusunda ne kadar başarılı olur?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Yeni Meizu Phablet, Android’siz Gelebilir”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  sailfish takip ediyorum umarım bu telefon Türkiyemize gelir Meizu gerçekten iyi marka

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Tizen zaten Nokianın gelistirdigi daha sonra samsunga devrettiği Maemo isletim sistemi fakat samsung resmen onu yani Tizen i android çakması yapmış

  sailfish isletim sistemi bana ilk bakışta Maemo nun devamı gibi geldi

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Okey cok guzel bir calisma..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Çok güzel olur.

 5. orcnd dedi ki:

  meizunun android ile olan birlikteliðini bitirme ihtimali o kadar da düþük deðil.
  flyme os u deneyenler bilir. zaten adamlar bir çok özelliði kendileri yazmýþlar android’e.
  htc sense gibi google’ýn yýllar sonra eklediði özellikleri zaten kullanýyorlar.

  bu kapasitede yazýlým ve tasarým ekibi olan firmalarýn baðýmlýlýðý fazla olmaz.
  ayrýca sailfish os android uygulamalarýný çalýþtýrabiliyor.
  hatta sailfish ile çýkan telefonlarda google play store kurup rahatça kullanmak mümkün.

  internetteki sailfish ile ilgili deneme videolarýnda iþletim sisteminin yenilikçi navigasyon tekniðinden övgüyle bahsediliyor.
  benimde denemelerimde en çok sevdiðim özelliði bu oldu. birçok iþlemi parmaðýnýzý ekranýn ortasýnda tutarak yapabiliyorsunuz.

  umarým söylentiler doðru çýkar ve sailfish ile çalýþan daha çok cihaz görürüz. belki böylece samsung tizeni býrakýp sailfish’e odaklanýr.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  ooo sailfish os alırım bi dal

 7. LittleMonster dedi ki:

  Sailfish Os un biraz daha desteðe ihtiyacý var 1-2 üretici daha katýlsa sanki daha baþarýlý iþlere imza atacaklar hem þýk hem stabil bir OS

" Yeni Meizu Phablet, Android’siz Gelebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Meizu Phablet, Android’siz Gelebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Meizu Phablet, Android’siz Gelebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "