Okunma

Yeni Nesil Fazla Hızlı!


28 Aralık 2007 Cuma 22:00
Yeni Nesil Fazla Hızlı!
Gelen haberler korkutucu. Belki yirmi sene sonra bize komik gelecek bir hız olacak ama, LTE olarak anılan ve Türkçeye Uzun Vadeli Evrim (Long Term Evolution) olarak çevirebileceğimiz dördüncü nesil cep telefonu bağlantı standardı, denemelerde çok yüksek hızlara çıkabiliyor. Nokia‘nın yaptığı gerçek dünya testlerinde, alıcı bir arabaya yerleştirilip vericiden uzaklaşılıyor.

Tam Olarak 173 Mbit!

Evet, uygulamada hız 173 Mbit/s indirme (yaklaşık 21 MB/s) noktasına ulaşıyor. Hem de bu verici Berlin’in ortasına yerleştirildiği  düşündükçe, çevredeki sinyal gürültüsünün veri aktarımlarına oldukça darbe vurmasına rağmen bu hızlara erişiliyor. Bakalım bu teknoloji kullanıma ne zaman geçecek? Dördüncü nesil (4G) öncesi olarak anılan WiMAX ve WiBro teknolojilerinin hızını da aşan LTE‘yi herhalde 2-3 seneye kadar etrafta kullanılırken görmeyiz. Bize gelmesi de en iyi ihtimalle 2012 diyoruz ve sizin yorumlarınızı merak ediyoruz.

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Yeni Nesil Fazla Hızlı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  onlar 6 . nesile geçtklerinde biz dördüncü nesli görürürz sanırımı

 2. SDN Okuru dedi ki:

  2012 de biz anca 3G ye geçeriz 4G ise önce 2025lerde ihalesi açılır tek firma katılınca iptal olur 2050de de 4g geçeriz bu kadar basit :))

 3. SDN Okuru dedi ki:

  56Kbps modemlerden 176Mbps lik kablosuz bağlantı*****

 4. SDN Okuru dedi ki:

  benim yorumuma göre 2012 bile az 😀 .. Bence Türk telekom o günü göremiyecek 😀

  173 Mbit / sn ne demek yaa 😀 Rüyalarımdan bahsediyorsunuz 😀 … Bir Dvd yazmak kadar hızlı 😀 …hatta daha hızlı 😛 …

  Bugünleri Türkiye ‘de görmek ise.. acı ama gerçek biraz çok zor..

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bizim yorumumuz ne olcak her şeyi zaten sonradan kullanmaya başlıyoruz ve 3 misli bir fiyata avrupanın enayisi biziz teknolojinin gerisinde bu kadar kaldıysak zaten anca haberleri okuyup anaaa neler yapmışlar deriz neler yaptık değil de…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  bize gelmesi 2012 mi G3 elimizde yok henüz yıl bir kaç gün sonra 2008 hem siz ne diyorsunuz Türk insanı örf ve adatlerinden vaz geçmez bizim adsl imiz var bize yeter üs baştan birazda yemeden içmeden kestimi faturalarımızı ödüyoruz buna şükür kurban bayramları da etimizi doya doya yiyiyoruz kesenlerden Allah razı olsun

 7. SDN Okuru dedi ki:

  2010 da bile gelir ama yine aynı bugünkü gibi olur, yani hızımız 100 deyip gövde gösterisi yapılır ama reel olarak 5 bile değildir.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  “2012” demişsin bende hiç gelmez diyorum… // *****

" Yeni Nesil Fazla Hızlı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Nesil Fazla Hızlı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Nesil Fazla Hızlı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "