Intel yeni nesil Xeon W-2200 serisini duyurdu


08 Ekim 2019 Salı 17:05
Intel yeni nesil Xeon W-2200 serisini duyurdu

Intel yeni nesil Xeon W-2200 serisi işlemcilerini duyurdu. Yeni Xeon W-2200 serisi işlemciler, profesyonel çalışmalar için daha iyi bir performans ve daha iyi bir deneyim vaat ediyor. Ayrıca Intel bu işlemcilerinde performansın yanı sıra fiyat odaklı da ciddi çalışmalar yürüttüğünü belirtiyor. işte Intel Xeon W-2200 özellikleri.

Intel Xeon W-2200 özellikleri

W-2200 ailesi, serinin bir önceki ailesi olan W-2100’a göre daha fazla frekans, daha fazla ve hızlı hafıza desteği sunuyor. Toplamda 8 modele yer verilen ailede 4 çekirdekten 18 çekirdekli modele kadar birçok işlemci yer alıyor. Frekans ve güç tüketimi değerlerinin Intel X modelleri ile oldukça benzerlik gösterdiğini de söyleyebiliriz. Tüm modeller Turbo Boost Max 3.0 teknolojisini destekliyor.

Intel yeni nesil Xeon W-2200 özellikleri

Ayrıca tüm modellerin fiyatları da belli olmuş durumda. Fiyatlara ve performansa bakıldığında, geçmiş dönemin işlemcilerine kıyasla fiyatların yarı indirgedildiği görülüyor. Bu fiyatlarla Intel’in fiyat/performans dengesi üzerinde çalıştığı görülüyor. AMD’nin kurumsal tarafındaki işlemci modelleri, her ne kadar Intel’in W ve X serisi kadar başarılı olmasa da fiyat olarak ön plana çıkmayı başarıyordu. Ancak Intel’in bu fiyat politikasıyla daha ön plana çıkması bekleniyor.
yazarMert Can Orhan

2015 yılından beri yazıp çeken Mert Can, yazıları ve videolarıyla ShiftDelete.Net'te
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Intel yeni nesil Xeon W-2200 serisini duyurdu”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  naber bebek

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  İntel neden sürekli yeni mikro işlemciler çıkarıyor ki? Biz çaresiz kullanıcıların verileriyle beslediği (kendi kendine tiran yaratmak) internet şirketleri tüm bilgi işlemi, her şeyi (işletim sistemi dahil) internete taşımak isterken?
  İşlemcilere gerek yok o zaman, internetin hızını artırsınlar yeter.
  İntel’e ihtiyacımız yok artık diyebiliriz aslında.
  Ya da daha fazla geç olmadan özgürlüğümüze sahip çıkmayı ve tamamen açık kaynak bir bilişim dünyası kurmayı da deneyebiliriz.. Üniversite, Sivil Toplum, Bilişim Bürokrasisi ele ele vermelidir.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   İnternette o çalışacağını düşündüğün sunucuları hangi işlemci ile çalıştıracaksın, bulut uygulamalar ve datalar internet diye bir yer var ordamı tutuluyor zannediyorsun

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Tüm modeller desteklemiyor.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Intel uygun fiyatlı AMD işlemciler karşısında yatı yarıya fiyat indirebiliyorsa, bu demektir ki bunca zaman insanlara fahiş fiyattan işlemci satmış… Milleti kazıklamışlar resmen…

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Xeon işlemcisi ile topladığım kasalar tuhaf bir sekilde yavaşlama yaşatıyor. Söylenene göre yavaştır ama yüksek baskı altında çalışabilir deniliyor. Ki bu durum benim hiçbir işime yaramıyor

" Intel yeni nesil Xeon W-2200 serisini duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel yeni nesil Xeon W-2200 serisini duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel yeni nesil Xeon W-2200 serisini duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 2. 2 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 3. 3 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 4. 4 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 5. 5 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 6. 6 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 7. 7 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 8. 8 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 9. 9 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 10. 10 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti