Okunma

Yeni Nesil Kaç nm?


24 Şubat 2010 Çarşamba 14:00
Yeni Nesil Kaç nm?

AMD’nin HD 5000 serisinden sonra piyasaya süreceği yeni seri hakkında bilgiler yavaş yavaş artmaya başladı.

Aylar önce, yeni serinin kod adı ortaya çıkmış, geçtiğimiz haftalar içinde de yeni nesilde kullanılacak mimari hakkında çeşitli söylentiler ortaya çıkmıştı.

Mevcut HD 5000 serisinde yer alan grafik işlemciler 40 nm süreci ile üretiliyor

28 mi, 40 mı?

Yeni nesil kartlarda kullanılacak grafik işlemcilerle ilgili en dikkat çekici söylenti ise 28 nm mimarisinin kullanılacak olması iddiasıydı. Ancak yeni gelen haberler bu iddianın doğru olmasının zor olduğunu ortaya koyuyor.

Dünyanın en büyük yonga üreticileri olan TSMC ve Globalfoundries’in 28 nm sürecine 2011’den önce geçmeyecekler. Bu da 2010 yılı içinde çıkması beklenen yeni nesil ATI ekran kartlarının 28 nm yerine 40 nm olacağı anlamına geliyor.

:: HD 5000 serisi ekran kartlarında olmayan fakat yeni seride olmasını istediğiniz özellikler neler?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Nesil Kaç nm? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Nesil Kaç nm? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Nesil Kaç nm? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "