Yeni Nissan X-TRAIL gün yüzüne çıktı


20 Nisan 2021 Salı 11:20
ABONE OL
Yeni Nissan X-TRAIL gün yüzüne çıktı

Yeni Nissan X-TRIAL, e-Power aktarma organları ile birlikte 2022 yazında İngiltere’de satışa çıkmadan önce ilk kez ortaya çıktı. Hatırlayacağınız üzere X-TRAIL ilk kez 2020 yazında Kuzey Amerika “Rogue” kıyafetleri ile görünmüştü.

Ama şimdi Nissan, X-TRAIL‘i Şangay Motor Show‘da Avrupa kılığına bürüdü. Ancak İngiltere‘ye inmesi için 2022 yazına kadar bir yıl beklememiz gerekecek.

Nissan otomobil serilerini yenilemeye devam ediyor

Yeni X-TRAIL, North American Rogue‘dan çok farklı görünmüyor. Bu nedenle, mevcut X-Trail‘den biraz daha kısa ve biraz daha düşük olmasını, CMF’nin değiştirilmiş bir versiyonunda oturmasını beklemek mantıklı. 

Yeni Nissan X-TRAIL ‘in çıkış amacının, Nissan’ın aküyü şarj etmek için benzinli bir motor kullanan ve e-Power sisteminin gelişi olarak görülüyor.

Örneğin Qashqai‘de, 188 bg’lik bir elektrik motoruna güç veren pili şarj eden 1.5 litrelik bir benzinli motordan oluşuyor ve X-TRAIL‘in de aynı şeyi alacağı öngörülüyor.

Ancak, X-TRAIL’in benzinli seçeneklerle ve hatta bir plug-in hibritle birlikte gelebileceği düşünülüyor. Ancak başka bir yerde olsa bile Birleşik Krallık‘ta dizel motor sunulmayacak.

Nissan’dan Guillaume Cartier yeni araç ile ilgili şunları söyledi: “Nissan’ın serisinin yenilenmesi hız kesmeden devam ediyor. Yeni X-Trail, 2001 yılında ilk modelin piyasaya sürülmesinden bu yana Nissan için çok başarılı olan köklü SUV formülüne sadık kalacak. Daha fazla verimlilik, incelik, çok yönlülük ve kullanıcı dostu teknoloji sunacak. Ayrıca, ürün yelpazesindeki elektrikli crossover kuzenlerini tamamlayacak ve müşterilere günlük ihtiyaçları için elektrikli bir güç aktarım mekanizmasına sahip olağanüstü bir SUV verecek.”
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Yeni Nissan X-TRAIL gün yüzüne çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Nissan X-TRAIL gün yüzüne çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Nissan X-TRAIL gün yüzüne çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!