Yeni otomobiller hiç olmadığı kadar akıllı!


01 Nisan 2019 Pazartesi 10:30
Yeni otomobiller hiç olmadığı kadar akıllı!

Günümüzde teknoloji, hız kesmeden değişmeye ve tüm sektörleri etkilemeye devam ederken, kullanıcıların beklentileri de buna paralel olarak artıyor. Binek otomobiller, sahip oldukları kalite, tasarım ve güvenilirlik algısıyla birlikte son teknoloji özelikleri ile de kullanıcıların seçimleri açısından etkileyici oluyor.

Yeni otomobiller artık daha akıllı!

Sıfır araç almak isteyen kullanıcılar, son teknoloji ile donatılan ve aynı zamanda konfor ile güvenlik de sağlayabilen araçları tercih ediyor. Son teknoloji ile donatılmış ve alternatif yakıt sistemine sahip olan araçlar, otomotiv sektöründe bir adım öne çıkarken, konfor da her zaman olduğu gibi kullanıcıların aradığı ilk özelliklerden olmaya devam ediyor.

Kullanıcı deneyiminin öneminin farkına varan otomotiv firmaları, son teknolojiyi yeni modellere uygulayarak, her bir modelin bir öncekine oranla çok daha fazla özelliğe sahip olması için çaba gösteriyor.

Akıllı araç sistemleri artık daha önemli!

Otomotiv sektöründe yaşanan gelişmeler, hayal edebileceğinizden de ötede bir deneyim sunmaya başlamış bulunuyor. Geçtiğimiz son birkaç yıldır yeni modellere, elektrikli motorlardan akıllı araç sistemlerine dek sürüşü daha güvenli ve keyifli kılan birçok özellik ekleniyor. Bu özellikler arasında navigasyon, ilk sıralarda geliyor.

Son yıllarda sıfır araç söz konusu olduğunda Android Auto ya da Apple CarPlay gibi navigasyon özelliği sağlayanların çok daha fazla tercih edildiği görülüyor. Akıllı araç sistemleri, her zamankinden daha önemli bir hâl alırken, hız sabitleyici ve stop-start teknolojisi de orta büyüklükteki araçlarda aranan özellikler arasında yer alıyor. Bununla birlikte, geri görüş kamerasının ise artık standart bir özelliğe dönüştüğü görülüyor.

Yakıt sistemleri de değişiyor

Yeni model araçların çoğunda birçok güvenlik paketi bulunuyor. Bu paketler arasında öne çıkan özellikler ise ileri-geri çarpışma uyarı sistemleri, otomatik frenleme ve şerit takip sistemleri olarak kendilerini gösteriyor.

Sürüşü daha güvenli kılmayı isteyenler için ise aracın hızını, öndeki aracınkine göre otomatik olarak ayarlayan sistemlere sahip araçlar sunuluyor. Geleneksel yakıt sistemlerinin dışına çıkmak isteyen kullanıcılar içinse farklı yakıt sistemlerine sahip araç alternatifleri bulunuyor. Bu araçlar arasında yer alan birçok model, birbirinden farklı yakıt sistemlerine sahip olmalarıyla, yakıt sistemi değişikliğinin zor ya da korkulacak bir durum olduğunu düşünen kullanıcılar açısından avantaj yaratmaya devam ediyor.

Sıfır araç fiyatları modele göre değişim gösterse de alternatif yakıt sistemleri ile uzun vadede kâr edebileceğine inanan kullanıcılar, özellikle son yıllarda bu sistemleri kullanmayı tercih ediyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni otomobiller hiç olmadığı kadar akıllı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni otomobiller hiç olmadığı kadar akıllı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni otomobiller hiç olmadığı kadar akıllı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
  2. 2 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
  3. 3 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  4. 4 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  5. 5 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  6. 6 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  7. 7 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  8. 8 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  9. 9 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  10. 10 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik