Okunma

Yeni Paketten Önce WoW Olayları


22 Aralık 2007 Cumartesi 22:00
Yeni Paketten Önce WoW Olayları
Dünyanın en çok kişi tarafından oynanan çok oyunculu oyunu diyebileceğimiz World of Warcraft için önümüzdeki sene gelecek olan Wrath of the Lich King genişleme paketi, bu senenin başında çıkmış The Burning Crusade paketi gibi yılın başında çıkmayacağa benziyor. Zira henüz testleri devam eden 2.3.2 sürümü ancak yeni yılın ilk ayında yayınlanacak. Kaldı ki Wrath of the Lich King’den önce yine25 ve 5 kişilik bir akın yeri olacak olan Sunwell Plateau mevcut. Bu da tam olarak 2.4.0 güncellemesine tekabül ediyor ve en az bir ay testte kalsa en erken Mart 2008 gibi kendisini bekleyebiliriz.

Sunwell’de Neler Var?

Sunwell Yaylası (Türkçe hâli böyle 😛) bir tanesinin sonunda Kael’thas Sunstrider‘ın olduğu iki farklı akın alanı barındırıyor. 5 kişilik olan Magister’s Terrace‘ın sonunda Tempest Keep’te yenildikten sonra gücünü kaybetmiş Kael’thas, 25 kişilik Sunwell Plateau‘nun sonunda ise henüz yeterince güçlenememiş Kil’jaeden bizi karşılayacak. Ayrıca oyuncuların reputation meselesiyle uğraşmaktan henüz bıkmadığını düşünen (ve yanılan) Blizzard yeni bir topluluk olarak Shattered Sun Offensive grubunu oradaki ödüller ve görevler için yerleştirecek.

Bir not olarak, 25 kişilik Sunwell Plateau akını, üzerine Tier 6 (Mount Hyjal ve Black Temple’dan düşen parçalar) zırh giyen oyunculara göre ayarlanmış olacak. Giriş için bir ön koşul (attunement gibi) aranmıyor olacak; fakat son üç bölüm sonu canavarını kesmek için önce sunucu etkinliği gerekiyor olacak. Şimdiden soğuduğunuzu tahmin edebiliyoruz. Daha Black Temple‘a mı giremediniz? Olağan durum.

Wraht of the Lich King’in Zamanı Ne?

Her ne kadar Blizzard her sene bir genişleme paketi sözü vermişse de, 2009 için gelecek olan paket ya çok küçük ve ilk etapta anlamsız olacak ya da 2010’a sarkacak (veya bazı tahminlere göre, hiç çıkmayacak). Çünkü 2.4.0’ın çıkışıyla sonlanacak olan The Burning Crusade hikayesinin bitişi, her ne kadar açıldığı gibi Nihilum tarafından temizlenecek bir Sunwell Plateau’ya bakıyorsa da, bu en az 3 ay demek. Dolayısıyla Wrath of the Lich King, yaz sıcağında oynanabilecek bir paket olacak ve 2009 paketi için 5-6 ay kalacak. Ama birçok loncanın daha Serpentshrine Cavern bile bitiremediğini düşünürsek 2009 eklentisi birçok kişi daha yeni içeriğin çoğunu görmeden gelecek denilebilir (ya da 2009 sonuna geciktirilecek). Tabii bunlar tahmin; bekleyip göreceğiz.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Yeni Paketten Önce WoW Olayları”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  13 kasımda çıkıo WOTLK

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sevmediğiniz bir arkadaşınız öldürmek mi istiyorsunuz?
  Hiç elinizi kana bulamayın gidin 1 adet wow + 1 adet Burning Crusade alın.Arkadaşınıza hediye ***** yavaş eriyişine şahit ***** daha da zevk alırsınız 🙂

  – – – –

  Editör: İkisi bir arada sadece 75 YTL! Seçkin kitapçı*****

 3. SDN Okuru dedi ki:

  kael ı nası 5 man bossu yaparlar ya olucak iş ni ? gücsüz falan demişler ama şamar oğlanı olucağı kesin bence yazık olmuş
  birde şu sunucu etkinliği derken nası bi şey olucak aq’nun gelişi gibi bişeymi ?

  – – –

  Editör: Evet, AQ gibi ama sadece son 3 boss’u açmak için olacak. Görev zinciri yerine günlük (daily) tekrarlanabilir birkaç görev olacak. Daha PTR’a düşmediği için daha fazla ayrıntılarını bilemiyoruz.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  silkroadonlie…

" Yeni Paketten Önce WoW Olayları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Paketten Önce WoW Olayları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Paketten Önce WoW Olayları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "