Samsung’dan Yeni Kablosuz Şarj Aletleri!


25 Temmuz 2016 Pazartesi 13:30
Samsung’dan Yeni Kablosuz Şarj Aletleri!

Samsung, alanında her zaman ilklere imza atmayı başarabilen ender firmalardan. Galaxy Note 7’de bulunduracağı iris tarayıcısı ile yine bir ilke imza atan ve rakiplerinin önüne geçen firma, telefonla birlikte üç yeni kablosuz şarj cihazı tanıtabilir.

Eş zamanlı şarj edebilecek

AndroidHeadlines’ın haberine göre Samsung, yeni kablosuz şarj cihazları için patent başvurusunda bulundu.

Bu kablosuz şarj üniteleri, hem akıllı telefonları hem de akıllı saatleri eş zamanlı olarak şarj edebilecek. Yeni kablosuz şarj üniteleri, popülaritesi artan akıllı saat pazarına da yararlı olabilecek şekilde geliştiriliyor. 

16-07/25/samsung-kablosuz-sarj-aleti.jpg

Birçok cihazı şarj edebilecek

Üç farklı kablosuz şarj cihazı geliştiren Samsung, yeni cihazlarda estetiği geliştirmiş ve ünitenin boyutlarını değiştirmiş. Eskisine göre daha uzun olan üniteler, akıllı telefon ve akıllı saatlerin dışında, fotoğraf makinelerini, elektronik gözlükleri, kameraları ve tablet bilgisayarları da şarj edebilecek.

16-07/25/samsung-new-wireless-charger-4-720x414.gif

Alandan tasarruf

Kablosuz şarj cihazı için düşünülen tasarımlardan birinde, akıllı saatin şarj ünitesinin etrafına yerleştirildiği, telefon içinse üstünde hafif eğik bir yerin bulunduğu görünüyor. Bu şekilde yapılan yerleştirme, iki cihazın yan yana koyularak alan israfı yapmasını önlüyor, derli toplu bir şekilde ikisi de şarj edilebiliyor.

Haziran 2016’da yapılan patent başvurularıyla alakalı bu ürünlerin Note 7 ile gelmesi beklense de, Note 7’nin çıkışına yetişmeyeceği de söylentiler arasında.

16-07/25/samsung-new-wireless-charger-2-720x352.png

:: Yeni kablosuz şarj ünitelerini nasıl buldunuz?
yazarMehmet Arslan

Bilgisayar oyunlarına ayrı bir merakı olan Melik, teknoloji hakkında yazılar yazmayı çok seviyor. Melik’in yeni durağı ise ShiftDelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Samsung’dan Yeni Kablosuz Şarj Aletleri!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ya arkadaş iris tarayıcı zaten lumiada var. Ne demek ilk not 7 de olacak???

  2. SDN Okuru dedi ki:

    harika, kilometrelerce kablo çöpe gitmeyecek, çevre kirlenmeyecek

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Galaxy note 7 de iris tarayıcı kesin değil. Henüz resmi birşey yok ve iris tarayıcı zaten yaklaşık 1 yıldır Lumia 950 ve 950xL ile piyasa da bulunuyor. Eleştirel bir üslup kullanıyorsunuz…

" Samsung’dan Yeni Kablosuz Şarj Aletleri! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’dan Yeni Kablosuz Şarj Aletleri! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’dan Yeni Kablosuz Şarj Aletleri! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "