Okunma

Yeni Skyfire’dan İlk Detaylar


25 Ağustos 2009 Salı 07:34
Yeni Skyfire’dan İlk Detaylar

Kararlı sürüme ulaşmasının hemen ardından, çalışmalarına yeni özellikler çerçevesinde hız kazandıran Skyfire, “Bilgisayar tadında mobil internet deneyimi”, sloganının hakkını daha fazla verebilmek çabasıyla gelişmeye devam ediyor.

Sunucu tabanlı olması itibariyle oldukça hızlı ve cihazınızı yormayan bir yapısı bulunan tarayıcı, birçok web standardının sorunsuz çalışabildiği bir ortam olması itibariyle de oldukça güçlü bir konuma sahip.

 

Skyfire 1.1 sürüm numarasına sahip olacak olan yeni Skyfire, ciddi yenilikleri de beraberinde getirecek. Yakınlaştırma hızındaki müthiş artış gibi küçük değişikliklerin yanı sıra; tamamen özelleştirilebilen giriş ekranı da Skyfire’ın önemli bir artısı olacak. Bir sekmeyle ulaşabileceğiniz ana sayfanızın düzen menüsünden; birçok farklı içeriğe ulaşabiliyorsunuz. Bu sayede Gmail hesabınızın otomatik olarak görüntülenmesi, küçük bir Facebook penceresi, Twitter ekranı gibi araçlara, tarayıcınızı açtığınız anda ulaşmanız mümkün hale geliyor.


Wap Sayfaları ve Performans Artışı

Bir başka yenilikse wap sayfaları ile normal web sayfaları ayrımı hususunda. Her ne kadar wap sayfaları çok rağbet gören bir teknoloji olmasa da Skyfire bu özelliği de ihmal etmeyerek, wap sayfalarının sorunsuz bir şekilde görüntülenebilmesini sağlamış.


Skyfire artık sayfaların web sayfası mı yoksa wap sayfası mı olduğunu algılıyor ve küçük wap sayfalarının ekranınızla doğru orantılı olarak en kaliteli görüntüleneceği şekilde sunulmasını sağlıyor.

Performans’ın Skyfire için ne kadar mühim bir ayrıntı olduğu artık hemen herkes tarafından biliniyor olsa da tekrardan belirtmemiz gereken bir husus var. Skyfire bu sürümde web içeriklerinin hızına gerçekten müthiş bir ivme kazandırmış. Özellikle Flash, Silverlight, Quicktime ve Java tabanlı içeiklerin bilgisayardakini pek de aratmayan bir performansla görüntülenebiliyor olması Skyfire’ı diğerlerinden ayıran önemli bir artı.

Skyfire’ın ciddi yenilikler içeren 1.1 sürümü kısa süre içersinde yayınlanacak ancak S60 5.sürüm desteğinin bu sürümle gelip gelmeyeceğine dair somut bir bilgi ne yazık ki bulunmuyor.

:: Skyfire 1.1 ile gelen yeniliklerden en çok hangisi ilginizi çekti?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Skyfire’dan İlk Detaylar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Skyfire’dan İlk Detaylar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Skyfire’dan İlk Detaylar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "