Okunma

Yeni Sonic Hedgehog Oyunu Geliyor!


27 Haziran 2016 Pazartesi 06:00
Yeni Sonic Hedgehog Oyunu Geliyor!

Geçtiğimiz hafta itibariyle Sonic Team’in yeni bir Sonic Hedgehog oyunu üzerinde çalıştığı haberi ortaya çıkarılmıştı.

Sonic Team patronu Takashi İizuka, eğer yakın zamanda oyunun son halini elde etme imkanları olursa, oyunun en geç 2017 yılında kullanıcılarla buluşabileceğini açıkladı.

Sonic 2017 yılında geliyor mu?

Sonic Team’in, ilk olarak 1991 yılında dünya piyasasında yer alan oyunun 25.Yıl dönümü olan 2016 yılında yeni oyunu satışa sürme gibi bir planlarının olduğu; fakat bu isteğin şu anki aşamada gerçekleşmesinin zor olduğu Ubergizmo‘daki haberde yer aldı.

SEGA Baş Marka Görevlisi Ivo Gerscovich, kendilerinin salt eğlence odağında olmadan, bir Sonic oyunu meydana getirme amaçları olduklarını belirtti.

SEGA’nın faaliyette olduğu tüm platformlarda yükselişte olduğunu dile getiren Gerscovich, bu anlamda Sonic’in de mevcut statüsünü arttırma hedefinde olduklarının altını çizdi.

SEGA, Sonic Team, Sonic Hedgehog’un yeni oyununa ilişkin herhangi bir açıklama yapmaktan kaçındı.

16-06/27/sonic_1_1991.jpg

SEGA’nın Sonic’in 25.Yıl Dönümü olan 22 Temmuz 2016 günü San Diego’da gerçekleştirilecek etkinlikte oyuna ilişkin daha detaylı bilgiler vermesi bekleniyor.

SEGA’nın uzun metrajlı bir film için Sony Pictures ile bir işbirliği içerisinde olduğu biliniyordu. Şirketin 22 Temmuz’daki etkinlikte bu konuya da açıklık getirebileceği ifade ediliyor.

:: Sonic Hedgehog’un yeni oyunu ve olası filmiyle piyasadaki eski statüsüne dönebileceğini düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Yeni Sonic Hedgehog Oyunu Geliyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Film ile ilgili herhangi bir detaylı bilgi var mı ?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    otomatik hedef geldi, sonic bitti

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Vay süper haber

" Yeni Sonic Hedgehog Oyunu Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Sonic Hedgehog Oyunu Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Sonic Hedgehog Oyunu Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "