Yeni tarayıcı Microsoft Edge Chromium geliyor!


24 Aralık 2018 Pazartesi 07:00
Yeni tarayıcı Microsoft Edge Chromium geliyor!

Yılardır Internet Explorer için hız konusunda büyük bir ön yargı vardı. Bunun ardından Microsoft, Edge tarayıcısı ile bu ön yargıları kırmak istedi fakat yeterli kitleye ulaşamadı. Bu nedenle Şirket, yazılım geliştiricileriyle büyük bir yenileme içerisine girerek Microsoft Edge Chromium ile karşımıza çıkacak!

Microsoft Edge Chromium en hızlı tarayıcı olmayı hedefliyor!

Microsoft Edge, daha önce EdgeHTML API’si ile çalışıyordu fakat bu altyapı hem yeterli hıza ulaşamıyordu hem de düzeltilmesi gereken hatalar yazılımcıların geliştirme süreçlerini yavaşlatıyordu, bu yüzden farklı bir yol arayışına gidildi.

Yeni tarayıcı üzerinde çalışan şirket, Microsoft Edge’i açık kaynak kodlu Chromium altyapısına çevirmeyi düşünüyor. Projeyi resmen duyurduktan hemen birkaç gün sonra Microsoft, önizleme yapısının 2019 yılının başlangıcına kadar yayınlanabileceğini bildirdi ve beta test cihazları için kayıt linki oluşturdu.

Microsoft Edge Chromium beta sürümü yayınlandı! SDN-2

Şirket’in basın danışmanı da “Müşterilerimiz için daha iyi web uyumluluğu sağlamak ve internet üzerindeki tüm geliştiriciler ile masaüstünde Microsoft Edge’in tamamen geliştirilmesinde Chromium açık kaynaklı projesini benimseyeceğiz.” dedi. İsminin Microsoft Edge Chromium gibi bir isim olması bekleniyor fakat isim konusundaki iddialar henüz yanıt bulmadı.

Şirket, resmi olarak Windows Insider’ın Windows 10 işletim sistemi için hazır olan Edge for Edge’i başlattı. Kayıt sayfası sadece girişleri kabul etmesine rağmen, proje hakkında pek bir bilgi yok. Fakat bu beta sürümü kayıtlarının olması bile şirketin kısa süre içerisinde ortaya bir şeyler koyacağını düşündürüyor.

Beta test uzmanlarının yardımı ile Microsoft, gelecek ürünün yıl başına kadar geliştirilip, ortaya konulmasını hedefliyor. Peki, siz hangi tarayıcıyı daha hızlı ve kullanışlı buluyorsunuz?
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Yeni tarayıcı Microsoft Edge Chromium geliyor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Windows edge dile gelip konuşsa yine kullanmam

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  chrome un tum ozelliklerini tasirsa kimse chrome kullanmaz. anlamsiz olur

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  İnternet Explorer İle Başlamıştım Windows Xp İle Bilgisayar Kullanmaya Windows 7,8,8.1 İle Yaklaşık 13 Yıldır İnternet Explorer Kullanıyordum Ne Zaman Windows 10 Çıktı Edge Geldi 2015’den beri Yaklaşık 3 Yıldır Microsoft Edge Kullanıyorum

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  İnternet Explorer İle Başlamıştım Windows Xp İle Bilgisayar Kullanmaya Windows 7,8,8.1 İle Yaklaşık 13 Yıldır İnternet Explorer Kullanıyordum Ne Zaman Windows 10 Çıktı Edge Geldi 2015’den beri Yaklaşık 3 Yıldır Microsoft Edge

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok açık olursa kullanırız

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Crome.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Opera

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu seni hiç alakadar etmez.

" Yeni tarayıcı Microsoft Edge Chromium geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni tarayıcı Microsoft Edge Chromium geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni tarayıcı Microsoft Edge Chromium geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!