Okunma

Yeni Tasarım Yapımcıları da Yaktı


14 Nisan 2009 Salı 06:30
Yeni Tasarım Yapımcıları da Yaktı

Facebook’un en son yaşadığı tasarım değişikliği, kullanıcıların yanı sıra uygulama geliştiricilerinin de ekmeğine kan doğradı. Haber akışı listesini adeta yeniden oluşturan sosyal ağ, uygulamalara yeterli özeni göstermeyi unutunca, Facebook uygulamalarının kullanımında %15 ile %25 arasında düşüşler gözlendi.

En çok kullanılan Facebook uygulaması Causes, yeni tasarımın ardından %24’lük düşüş gösterirken, Slide ve benzeri diğer popüler uygulamalar da kullanım oranı olarak önemli oranlarda azalma yaşadı.

Yeni tasarımdan nemalanananlar da oldu elbette. Örneğin LivingSocial, yeni haber akışı tasarımı ile birlikte yükselişe geçenler arasında yer aldı. Anlaşılan yeni tasarım ile birlikte, sosyal ağ sitesi yavaş yavaş farklı bir rotaya doğru kayma gösteriyor.

:: Yeni tasarımdan siz memnun musunuz?

Bilgi İçin : Facebook
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yeni Tasarım Yapımcıları da Yaktı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    facebook gibi bir devin seçim hakkı vermesi gerekirdi msn de olduğu gibi eski veya yeni yani çok saşma bu yeni tasarımdan sonra benim de facebook a girişim %56 düştü…

" Yeni Tasarım Yapımcıları da Yaktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Tasarım Yapımcıları da Yaktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Tasarım Yapımcıları da Yaktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "