Yeni Türk Telekom!


30 Aralık 2014 Salı 21:31
Yeni Türk Telekom!

Türk Telekom Grubu, tam entegrasyon yönünde 2014 yılı boyunca attığı adımları tamamladı.

Bireysel, kurumsal ve toptan satış olmak üzere üç ana alanda ürün ve hizmetlerin pazara sunulması stratejisi kapsamında;  Türk Telekom Grubu perakende satış, pazarlama, müşteri hizmetleri ve bu işlerle doğrudan ilgili finans fonksiyonlarını Bireysel ve Kurumsal İş Birimleri altında topladı.

Markalar korunuyor

Yeni organizasyonel yapılanma ile Türk Telekom Grubu dünyanın en büyük entegre operatörlerinden biri haline geldi. Yeni organizasyon değişikliklerini Türk Telekom, TTNET ve Avea’nın tüzel kişiliklerini mevcut halleriyle muhafaza ederek ve tâbi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak gerçekleştirdi.

Liderler belli oldu!

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan’ın liderliğinde Türk Telekom Grubu’nda iş segmentleri bazında yeniden oluşturulan yapıda Avea CEO’su Erkan Akdemir, Bireysel İş Birimi Genel Müdürü görevini üstlenirken, daha önce Türk Telekom Grubu’nda çeşitli üst yönetim görevlerinde bulunan Mehmet Ali Akarca, Kurumsal İş Birimi Genel Müdürü görevine getirildi.

Ürün ve hizmetlerin pazara sunulmasıyla ilgili iş birimleri olan, bireysel ve kurumsal iş birimleri, Türk Telekom Grubu’nun perakende gücünü oluşturacak.

Bireysel tarafta Türk Telekom Grubu, müşterilerinin tüm iletişim ihtiyaç ve beklentilerini mobil, sabit ses ve geniş banttan televizyon, içerik ve eğlenceye uzanan geniş bir spektrumda uçtan uca çözümler ile karşılayacak. 

Bu değişim, neyi ifade ediyor?
TechInside.com yorumladı

Kurumsal tarafta ise, şirketlere, KOBİ’lere, küçük ofis/ev ofislere kurumsal iş ortağı olarak yüksek teknoloji ürün ve hizmetlerini güvenilir ve etkin bir şekilde sunacak. 

Yeni yapının üçüncü ayağını oluşturan Toptan Satış ise telekom operatörlerine ve internet servis sağlayıcılarına toptan seviyede en iyi altyapı ile hizmet vermeye devam edecek.

Bireysel İş Birimi, Grup seviyesinde bireysel satış, bireysel pazarlama, bireysel müşteri hizmetleri ve bireysel finans fonksiyonlarını içerecek.

Benzer şekilde, Kurumsal İş Birimi, Grup seviyesinde kurumsal satış, kurumsal pazarlama, kurumsal müşteri hizmetleri ve kurumsal finans fonksiyonlarından oluşacak. Toptan Satış organizasyonu ise Türk Telekom altında ayrı bir fonksiyon olarak varlığını sürdürecek.

CEO, ne söyledi?

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, yeni organizasyon yapısı ile ilgili şunları söyledi:

Aslında entegrasyon müşterilerimize nasıl hizmet ettiğimizle, iş ortaklarımızla nasıl işbirliği yaptığımızla ve işimizi yapış biçimimizle alakalı. Yeni yapımızı tasarlarken birinci önceliğimiz müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak oldu; ayrıca operasyon ve yatırımlar açısından potansiyel sinerjileri en iyi şekilde kullanmak istedik. 

Daha hızlı, daha güçlü ve daha çevik bir operatör haline gelerek sektörde standartları belirlemeye ve Türkiye’de inovasyon ve gelişimin liderliğini yapmaya devam ederken müşteri memnuniyeti her zaman odak noktamız olacak. 

Grubumuzu dünyanın sayılı tam entegre telekom operatörlerinden biri haline getiren bu dönüm noktasını gerçekleştirmemizi sağlayan Türk Telekom Grubu çalışanlarının her birine ve hissedarlarımıza daimi destekleri için teşekkür ederim.

Kısaca Türk Telekom

Türk Telekom Grup şirketlerinin 30 Eylül 2014 itibarıyla 13,3 milyon sabit erişim hattı, 7,5 milyon geniş bant ve 16,2 milyon GSM abonesi bulunuyor.

Genişbant operatörü TTNET, yakınsama teknolojileri şirketi Argela, BT çözüm sağlayıcısı Innova, online eğitim yazılımları şirketi Sebit, çağrı merkezi şirketi AssisTT, toptan data ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International AT AG ve iştiraklerinin   %100’üne sahip olan Türk Telekom, aynı zamanda Türkiye’deki üç GSM operatöründen biri olan Avea’nın hisselerinin %90’ına sahip.

Türk Telekom, Arnavutluk’taki yerleşik telekom operatörü Albtelecom şirketinde de dolaylı azınlık hissesine sahip olmakla beraber, Türk Telekom hisseleri Mayıs 2008’den beri Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

:: Bu birleşme hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

28 yorum - “Yeni Türk Telekom!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Acaba sabit ücretle milleti soyup soğana çevirmede de bir atılım yapsanız.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  6 aydır nakil verdik hala bekliyoz ….. hiç bişey olmaz bunlardan

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Aynı hamam aynı tas. Daha yeni binalara senelerce hat çekemeyen Telekom.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  uydu teknojileri gelişsede şu mobil operatorlerden, ttnetten kurtulsak

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  adamlar iki kablo bağlıyorlar, dünyanın parasını kaldırıyorlar yaşasın türktelekom saltanatlığı

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  yeni türkiyenin yeni telekomumu bu :S

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Onu bunu bıraksınlar ya adil kullanımı kaldırsınlar ya da adil kullanın kıtasını aşınca düşecek hızı fazla abartmasınlar, internet sizde 8mbs ama 1 i görmüyor. Arayınca da alt yapısı yok bulunduğunuz bölgenin. Evet kardeşim sen o zaman alt yapısı olmayan yere 8mbs interneti nasıl satıyorsun (!) alt yapıyı devletin mi yapmasını bekliyorsun? Kaldır bi tarafı bi da dose kabloları o zaman!

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  yönetim değişiyor işleyiş aynı..Sömürü aynı hizmet aynı..Fiyatlar fahiş…Sanki Kalite her geçen gün artıyormuş gibi fiyatları sürekli arttırıyorlar…

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Önce milletin telefonunu bağlamayı öğrensinler. İstanbul'un göbeğinde 1 yıldır tefonumuzu bağlayamıyorlar. Ne teknolojisi?

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  ttnetten bir halt olmaz

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Sizin düşündüğünüzü düşünüyorum.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Ya biraksinlar ayak yapmayı.Ben 5 senedir ttnet kullanicisiyim suan kullandigim paket 80 ***** uzerinden yeni uye olanlara bu paket ilk 12 ay 50 tl..Gözün de bir degerimiz kalmamis yani 🙂 Benim indirimli kullanmam gerekirken he zaten bu kac yildir bizde kitliyelim buna mantığı ile hareket ediyolar..

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  türk telekom gerçekten seni hiç sevmiyorum!!!!!!!!

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Eğer bir yere geldilerse bunu milleti insafsoızca sömürerek yaptılar. Akn denen saçmalık hiç bir ülkede bu haliyle kullanılmıyor. Zira upload diye bir şey de neredeyse hiç yok. Bu şirket, ülkemizdeki teknoloji gelişiminin önündeki en büyük engeldir.

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  adam gibi internet verecek mi onu söyleyin yeter….

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Türk Telekom'un geç bile kaldığını düşünüyorum. Turkcell sadece mobil operatörken pazarın hakimi Türk Telekom'un şuanda yaptıklarını yıllar öncesinden gerçekleştirdi hala da devam ettiriyor. Vodafone'a gelecek olursak ne yazık ki mobil tarafta kısıtlı kalacaklar zaten en az yatırımı yapan İngiliz zihniyeti ile çalışıyorlar.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Beş para etmez müşteriyi kazıklama zihiyeti bunların politikası hicbir ürününü kullanmıyorum kafam rahat

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  bişi değişmez ttnet sömürmeye devam eder , röportajlarının birindede sor bakalım hem kullanıcı sayısı artıyor hem fiyat ne iş diye . ( limitsiz internet fiyatı yeni yılda 71 tl + aylık erişim ücreti 15 tl = mucux )

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaşlar ben olaya tam vakıf olamadım.Telekom vatandaşa kaç lira daha entegre olacak yeni yılda?Cüzdanımıza yüzde 50 ortak mı olacakmış?

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Adil kullanım kotası kalkmalı

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  bu Ay toplam 12 gün internetim yoktu çok başarılılar kendilerini tebrik ediyorum, süperonline aradım fiber kablo mahalleye kadar çekilmiş , Bina olmadığından veremiyoruz dedi adsl verebilirmişler o da türk telekom alt yapısını kullanıyor muş Tekel olunca yapacak bişey olmuyor.

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Turkcell ve Superonline yüzünden sanırım. Şimdi atılım sırası Vodafone'da. Bireysel fiber seçeneği gelirse, ortam şenlenir 😀 haber için çok teşekkürler. Yılın son günlerinde heyecan yaptım, bana ne oluyorsa artık.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Once adil kullanim zirvaligini kaldirsinlar da sonra falan filundan bahsetsinler.

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Okumazdim da hakki yazmis. Genelde yazmaz dedim bi okuyayim abi yaaa

" Yeni Türk Telekom! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Türk Telekom! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Türk Telekom! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 MediaMarkt dev televizyon indirimlerini başlattı! MediaMarkt dev televizyon indirimlerini başlattı!
 2. 2 Performans canavarı en güçlü 11 mobil işlemci! Performans canavarı en güçlü 11 mobil işlemci!
 3. 3 Galaxy Note20 serisine yakından baktık! Galaxy Note20 serisine yakından baktık!
 4. 4 Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler! Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler!
 5. 5 YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak? YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak?
 6. 6 Yerli elektrikli kepçe HICON 7W'yi kullandık! Yerli elektrikli kepçe HICON 7W'yi kullandık!
 7. 7 Duruşunuzu değiştiren cihaz: KOGDEM Straight Duruşunuzu değiştiren cihaz: KOGDEM Straight
 8. 8 Deniz kenarında çalışan yazılımcı! (Video) Deniz kenarında çalışan yazılımcı! (Video)
 9. 9 İstediği her şeyi tarayan Kodak Alaris E1035 İstediği her şeyi tarayan Kodak Alaris E1035
 10. 10 Samsung Galaxy Note20 Ultra ve Note20 yenilikleri neler? Samsung Galaxy Note20 Ultra ve Note20 yenilikleri neler?