Okunma

Yeni Twitter hatası kişisel bilgilerinizi açık ediyor!


18 Ocak 2019 Cuma 10:49
Yeni Twitter hatası kişisel bilgilerinizi açık ediyor!

Oluşan yeni hata ile, Android platformundaki Twitter kullanıcılarının özel tweetleri ve hesap ayarlarında yapılan özel değişiklikler ortaya çıkmış durumda. Ayrıca hatanın bütün kullanıcıları etkilemediği, sadece Android cihazlar üzerinden e-posta değişikliği gibi özel ayarlar yapan kullanıcıları etkilediği bildirildi.

Twitter hatası özel tweetleri ortaya çıkardı!

Bu hatadan etkilenen kullanıcıların özel tweetleri, yaptıkları e-posta değişiklikleri ve tarihleri gibi bir çok özel kalması gereken bilgi ortaya çıktı. Bu sorundan masaüstü ve iOS cihazların etkilenmediğini, sadece Android cihazlarda oluştuğu bildirildi. Bu gün hata giderilmiş olsa da, Twitter yetkilileri “Tweetlerinizi koruyun” özelliğinin geçici olarak devre dışı bırakılmasının faydalı olacağını vurguladı.

Yeni twitter hatası özel tweetleri ortaya çıkardı!

Tweetlerini korumaya alanların dışında hatadan etkilenenler arasında 3 Kasım 2014 tarihi ile Ocak ayı arasında Android cihazlar üzerinden e-posta adresi değiştirenlerin olduğu rapora eklendi.

Bu hataya maruz kalan kullanıcıların herhangi bir özel bilgisinin, bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilmediğini ancak her ihtimale karşı mevcut şifrelerin değiştirilmesi gerektiği önerildi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yeni Twitter hatası kişisel bilgilerinizi açık ediyor!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Herşeyimiz ortalikta zateb buda sizdirsin ne farkeder, gizlimiz saklimiz kalmadi

" Yeni Twitter hatası kişisel bilgilerinizi açık ediyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Twitter hatası kişisel bilgilerinizi açık ediyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Twitter hatası kişisel bilgilerinizi açık ediyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "