Okunma

Yeni Twitter özelliği ile Tweet atma evrim geçirdi!


13 Mart 2019 Çarşamba 16:00
Yeni Twitter özelliği ile Tweet atma evrim geçirdi!

Sosyal medya platformu Twitter her yeni güncelleme ile kullanıcı dostu olmaya devam ediyor. Twitter bu kez şimdiye kadar hiç yapmadığı bir güncelleme ile gündeme geldi. İşte yeni Twitter özelliği…

Twitter kamerasına yapılan güncelleme ile olaylarla eş zamanlı olarak gönderilen video ve fotoğrafların Tweet’lenme şekli elden geçirildi. Yeni Twitter özelliği ile kameraya hızlı erişim olacak.

Uygulamayı açtıktan sonra ekranı sola kaydırmak kameraya ulaşmak için yeterli. Kamera kullanım kolaylığını artıran Twitter bu sayede daha fazla kullanıcının bu özellikten faydalanmasını istiyor.

Yeni Twitter özelliği ilk nerede kullanılacak?

Tweet atarken eğer konumunuz açıksa çektiğiniz fotoğraflar o konum ile paylaşılacak. Bir etkinlikte iseniz o etkinliğini etiketi fotoğrafa eklenecek.

Söz konusu güncelleme ilk olarak ABD spor oyunları ve büyük etkinliklerle başlayacak. Ardından ise kullanım alanı genişleyecek.

Yeni Twitter özelliği ile kamera işin içine daha fazla giriyor. Ancak bu Twitter için sadece başlangıç. Bu gelişmenin arından kamera güncellemelerinin sayısı artacak.

Konu ile ilgili Twitter cephesinden de resmi bir açıklama yapıldı.

Yeni Twitter özelliği ile ilgili konuşan Twitter Tüketici Ürünü Başkan Yardımcısı Keith Coleman, insanların neler olduğunu görmek ve olayları konuşmak için Twitter’a geldiğini söyledi.

Coleman sözlerine şöyle devam etti, “Tweet atarak fikir paylaşmak kolay bir yöntem olarak öne çıkıyor. Fakat biz gözünüzün önünde gerçekleşen olayların fotoğrafını veya videosunu çekip paylaşmayı daha kolay hale getirmek ve gördüğünüzü doğru kitleye ulaştırmanıza yardımcı olmak istiyoruz.  Bu yeni güncelleme hedefimiz doğrultusunda Tweet atmanın evrimi olarak nitelendirebileceğimiz bir gelişmedir.”
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yeni Twitter özelliği ile Tweet atma evrim geçirdi!”

  1. ozkansndl dedi ki:

    Twitter ne kadar yazılı medya olarak daha baskın olsa da, görselin daha da kullanılır bir duruma gelmesi ve gelecekte de bu doğrultuda olacağından ötürü kendilerini daha çok görsel alanda geliştireceklerdir.

" Yeni Twitter özelliği ile Tweet atma evrim geçirdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Twitter özelliği ile Tweet atma evrim geçirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Twitter özelliği ile Tweet atma evrim geçirdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "