Okunma

Yeni Ubuntu’nun Adı Belli Oldu


22 Şubat 2009 Pazar 06:19
Yeni Ubuntu’nun Adı Belli Oldu

Ubuntu 9.10 için kod adı belli oldu: Karmic Koala. Canonical kurucusu Mark Shuttleworth yaptığı açıklamada, bir sonraki Ubuntu için hedeflerinden birinin açılıştaki yükleme işlemini hızlandırmak olduğunu belirtirken, Ubuntu Netbook Remix arayüzünün de elden geçirilerek netbook modelleriyle daha uyumlu olacağı açıklandı.

Her Şey Bulut İçin

Karmic Koala’nın sunucular için olan sürümü, Amazon’un EC2 API‘lerini destekleyecek ve bulut tabanlı uygulamalar için Eucalyptus projesini kullanacak. Mayıs ayında İspanya’da yapılacak olan Ubuntu Geliştiriciler Toplantısı’nda Canonical‘in Karmic Koala hakkında çizgileri daha net belirlemesi bekleniyor.

:: Ubuntu’nun başka ne yeniliklere ihtiyacı var?

Bilgi İçin : Ubuntu
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yeni Ubuntu’nun Adı Belli Oldu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    “Ubuntu Netbook Remix arayüzünün de elden geçirilerek netbook modelleriyle daha uyumlu olacağı açıklandı.”

    bir netbook kullanıcısı ubuntu çalışma grubundan daha ne ister ki?

" Yeni Ubuntu’nun Adı Belli Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Ubuntu’nun Adı Belli Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Ubuntu’nun Adı Belli Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "