Okunma

Yeni Ubuntu’yu Bir De Siz Deneyin!


17 Ağustos 2009 Pazartesi 10:23
Yeni Ubuntu’yu Bir De Siz Deneyin!

 Dünyanın en popüler linux dağıtımlarının başında gelen Ubuntu, 9.10 sürümünün Alpha 4 versiyonuyla kullanıcıların karşısına çıktı. Test amaçlı dağıtılan Alpha 4 versiyonu, GNOME 2.27.4 ve 2.6.31-5.24 kernel ile birlikte geliyor. Bunun dışında GCC-4.4 derleyici ve gelişmiş iSCSI kurulum işlemi de bu yeni sürümle birlikte gelerek, test etme meraklılarının ilgisini çekiyor.

Ubuntu 9.10 Alpha 4’ün görsellerini buradan, kendisini ise buradan indirebilirsiniz. Unutmayın ki Ubuntu 9.04 linux’un sisteminizde kurulu olması gerekiyor.yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Ubuntu’yu Bir De Siz Deneyin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Ubuntu’yu Bir De Siz Deneyin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Ubuntu’yu Bir De Siz Deneyin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "